Путін і Медвєдєв схвалили громадянську активність росіян

Путін Копирайт изображения AP
Image caption Владімір Путін пом'якшив тональність висловлювань про протести

У черговій програмній статті прем'єр-міністр Росії Владімір Путін, якого вважають фаворитом на президентських виборах у березні, поділився думками про демократію і назвав громадянську активність росіян результатом роботи уряду.

Пан Путін запропонував розвивати нові форми залучення громадян до управління країною, зокрема, через Інтернет, але застеріг проти "анархії та олігархії" 1990-х.

Стаття, вміщена в газеті "Коммерсант" під заголовком "Демократія і якість держави", - вже четверта програмна публікація російського прем'єр-міністра.

Владімір Путін пропонує запозичити британський досвід і запровадити обов'язковий розгляд у парламенті тих громадських ініціатив, які зберуть в інтернеті понад 100 тисяч підписів.

Водночас пан Путін зауважує, що для цього потрібно буде відмовитися від принципу анонімності в інтернеті.

"Потрібно буде розробити порядок офіційної реєстрації тих, хто хоче стати учасником такої системи", - пише кандидат у президенти Росії.

Влада схвалює протести?

Хоча під час спілкування з росіянами під час "прямої лінії" в грудні Владімір Путін зневажливо висловлювався про організаторів протестів проти фальсифікацій на виборах, у його статті в "Коммерсанті" пролунала теза про те, що він схвалює громадянську активність росіян.

"Сьогодні наше суспільство зовсім інше, ніж на початку 2000-х років. Багато людей стають заможнішими, більш освіченими і вимогливими, - пише російський прем'єр-міністр. - Зміна вимог до влади, вихід середнього класу з вузенького світу розбудови власного добробуту - це результат наших зусиль. Ми задля цього працювали".

Багато місця в статті пана Путіна відведено на критику 1990-х, коли в Росії виникли "олігархічні еліти", які, які він пише, "безсоромно використовували державу у власних інтересах" і "ділили між собою загальнонародне багатство".

Той період у політичному житті Росії супроводжувався, на думку пана Путіна, анархією, від повторення якої він застерігає росіян.

"Веселіше жити"

Також у понеділок російський президент Дмітрій Медвєдєв на зустрічі зі своїми прихильниками в Горках під Москвою сказав, що внаслідок суспільних змін у Росії стало веселіше жити.

"Життя змінилося. Але тепер ми розуміємо, що громадянська активність зросла в багато разів, люди хочуть чіткіше висловлювати свою позицію. І ми маємо це врахувати", - сказав пан Медвєдєв.

Остання масова акція росіян "За чесні вибори" відбулася в Москві 4 лютого, коли незважаючи на сильні морози, десятки тисяч людей вийшли вимагати перегляду результатів парламентських виборів, які вони вважають сфальсифікованими, і здійснення політичних реформ.

Новини на цю ж тему