Сайт "Дорожній контроль" відновив роботу

Інспектор ДАІ і власник "Дорожнього контролю"
Підпис до фото,

Інспектор ДАІ захищає свою репутацію у суді

Сайт "Дорожній контроль", роботу якого було тимчасово призупинено через рішення Деснянського суду Києва, відновив роботу.

Станом на 10-у годину ранку 17 лютого ранку сайт ще не функціонував, на ньому вказувалося, що роботу "тимчасово призупинено до рішення суду за цивільним позовом". Проте вже близько 12-ї години робота відновилася.

Ідеться про позов про захист честі, гідності та ділової репутації, з яким звернувся до Деснянського суду столиці інспектор ДАІ Геннадій Гетьманцев.

Причиною для позову до "Дорожнього контролю" стали відеоролик та коментарі читачів до нього про конфлікт, що стався влітку минулого року у Криму між власником сайту Ростиславом Шапошниковим і співробітником підрозділу ДАІ "Кобра".

Цей конфлікт знімали прихованою відеокамерою. Суперечка тривала близько семи хвилин. Представник ДАІ вимагав пред'явлення документів на автомобіль, як вважав його власник, необґрунтовано.

Дискусія між працівниками ДАІ та водієм точилася навколо того, чи мав намір останній справити природні потреби у невстановленому місці. ДАІ також хотіла перевірити автомобіль, вказуючи, що така сама машина перебуває у розшуку.

Протягом розмови працівники ДАІ неодноразово висловлювали підозри, що власник авто провокує і затягує конфлікт.

Загрозлива практика

Громадський рух "Стоп цензурі!" у зупиненні роботи сайту побачив загрозу свободі слова.

У "Стоп цензурі!" наголошують, що рішення суду про зупинку роботу сайту суперечить нормам Цивільного процесуального кодексу України, бо "спосіб забезпечення позову виглядає неспівмірним із заявленими позивачем вимогами".

"Йдеться не лише про обмеження прав однієї з найбільш активних громадських організацій в Україні. Таке рішення започатковує вкрай загрозливу практику, яка може бути використана проти усіх українських медіа та обмежити право громадян на інформацію", - ідеться у заяві руху "Стоп цензурі!".

Організація звернулася до членів Вищої ради юстиції із вимогою дати оцінку діям судді Деснянського суду, який ухвалив рішення про призупинення роботи сайту. Від керівництва міністерства внутрішніх справ "Стоп цензурі!" вимагає оцінки дій співробітника ДАІ, позов якого спровокував закриття критично налаштованого до дій міліції видання.

Ростислав Шапошников заявив в інтерв'ю виданню "Телекритика", що сайт "Дорожній контроль" переведе хостинг до Німеччини, незалежно від того, чи відновиться його робота, оскільки в Україні інтернет-видання не застраховане від тиску.

"В Україні ще такого не було. Провина ще не доведена, не встановлені факти протиправних дій. Вони навіть не можуть юридично довести, що я власник сайту. Але вони зобов'язали хостинг-провайдера закрити сайт", - розповів Ростислав Шапошников.

За даними bigmir.net, у середньому за місяць сайт "Дорожній контроль", у логотипі якого є слова "Все про порушення ДАІ", відвідує близько 270 тисяч користувачів інтернету.