У "Свободі" запевняють, що не проти Гайтани

Партія регіонів вважає за необхідне отримати правову оцінку заяв представника партії "Свобода" про недоцільність участі від України співачки Гайтани на конкурсі "Євробачення-2012".

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Член "Свободи" наполягає, що він проти принципів національного конкурсу

Депутат парламенту від Партії регіонів Олена Бондаренко вважає заяви, що пролунали від члена політради партії Юрія Сиротюка, расистськими.

"Фактично, головною причиною того, що Гайтана не може представляти Україну, "свободівець" назвав колір шкіри Гайтани. [....] Однозначно це расистська заява, це фашистська заява, це гомофобська заява", - сказала Олена Бондаренко, заяву якої передала прес-служба Партії регіонів.

Інтернет-видання поширили заяви Юрія Сиротюка про те, що Гайтана гарно співає, проте вона не є представником української культури, тому Україна вчергове програє.

"Євробачення" має бути шоу національних талантів. Гайтана - це наднаціональний талант, тому розмивається сам сенс конкурсу. Краще було б, якби на цей конкурс поїхала людина, яка представляє саме Україну", - сказав Юрій Сиротюк в інтерв'ю сайту "Новый регион".

"І мільйони, які дивитимуться це шоу, побачать, що Україну представляє - умовно - людина, яка не належить до нашої раси, укорениться розуміння, що Україна десь в далекій Африці", - заявив політик.

У той же час, Юрій Сиротюк в інтерв'ю ВВС Україна назвав ситуацію, що виникла навколо його заяв, провокацією.

Він розповів, що із його слів було взято лише думку про Гайтану, у той час як він наголошував на непрозорості національного відбору і на тому, як, на його думку, має презентувати себе Україна на "Євробаченні".

Юрій Сиротюк також каже, що журналіст інтернет-видання звернувся за коментарем у зв'язку із проведенням у той день акцій "Свободи" проти намірів міністра освіти, науки, молоді та спорту Дмитра Табачника скоротити у шкільних програмах кількість навчальних годин на вивчення української мови та історії України. Проте, каже Юрій Сиротюк, журналіст почав наполягати на оцінці перемоги Гайтани у національному відборі "Євробачення".

"Я розумію цей конкурс як можливість показати світу, у чому відмінність України, її пісенної культури. Це дуже хороша промоція країни. Згадайте Руслану - вона заспівала питому українську пісню, на європейському рівні і перемогла. Тому я висловлювався не проти Гайтани, яка має фантастичний голос. Я говорив про те, що на такі конкурси мають їхати такі виконавці, як Руслана, як "Гайдамаки". Ми, до речі, були проти того, аби Україну кілька років тому на конкурсі представляла "Вєрка Сердючка", - сказав ВВС Україна Юрій Сиротюк.

"Про мене можна сказати, що я буржуазний український націоналіст, але я не расист. Я наполягаю, що у музиці колір шкіри і національність не мають ніякого значення. Це була реакція не на Гайтану, а на принципи відбору, який проводить Національна телекомпанія. Яку, до речі, ми послідовно критикуємо не один рік", - наголосив представник "Свободи".

22 лютого керівництво Національної телекомпанії України, Гайтана, переможець Євробачення 2004 Руслана планують зробити заяву з приводу висловлювань представника правої партії. У НТКУ заявили, що відбірковий конкурс на "Євробачення - 2012", згідно з яким Україну представлятиме співачка Гайтана, відбувся прозоро і чесно.

"Євробачення" - це конкурс, основна мета якого об’єднати талановитих людей різної національності, раси, статі та віросповідання, адже Європа вже давно стала співдружністю багатонаціональних держав, з великою кількістю вихідців з Африки, Азії. Гайтана була визнана кращою в умовах прозорого і справедливого відбору", - заявили у Національній телекомпанії.

Новини на цю ж тему