Влада Сирії проводить референдум щодо конституції

Опозиція Сирії називає референдум "фарсом" і каже, що влада не дотримується старої конституції
Image caption Опозиція Сирії називає референдум "фарсом" і каже, що влада не дотримується старої конституції

Влада Сирії проводить референдум щодо нової конституції, попри насильство, яке триває в країні, та бойкот голосування, про який оголосила опозиція.

Нова конституція передбачає проведення багатопартійних парламентських виборів протягом трьох місяців.

Опозиція назвала це голосування фарсом, і далі вимагає, аби президент Башар Асад відмовився від влади.

Референдум відбувається на фоні насильства, активісти кажуть, що в суботу по всій країні загинули понад 89 людей.

Попри заворушення, сирійський уряд наполіг на організації референдуму, облаштувавши понад 13 тисяч виборчих дільниць, розрахованих на понад 14 мільйонів виборців.

Голосування почалось о 7:00 за місцевим часом, виборчі дільниці будуть відкритими протягом дванадцяти годин.

На державному телебаченні транслюються дискусії щодо нової конституції, яка обіцяє більше можливостей для опозиційних до президентської партії "Баас" сил.

Референдум під час боїв

Втім, опозиція відкинула пропозицію про нову конституцію. Одна з опозиційних груп назвала цей документ "шахрайством", а сам референдум "фарсом".

Опозиція твердить, що сирійський режим ніколи не дотримувався старої конституції, яка передбачає свободу слова та право на мирні демонстрації, а також забороняє тортури.

Кореспондент BBC Джим Мюїр в сусідньому Бейруті каже, що не зрозуміло, як за такої ситуації може відбутися якесь голосування.

Міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу висловив свою точку зору на конференції в Стамбулі, запитавши:

"З одного боку ви кажете, що проводите референдум, а з іншого - атакуєте танковим вогнем цивільні райони. Ви й досі думаєте, що люди підуть на референдум наступного дня в цьому місті?"

США назвали проведення референдуму "смішним".

Базована в Британії правозахисна організація Syrian Observatory for Human Rights заявила, що в серед загиблих в суботу в місті Хомс були 24 цивільних. Крім того, по всій країні в сутичках з повстанцями було вбито 23 солдати армії.

Друзі Сирії

Червоний Хрест намагався евакуювати людей з передмістя Хомса, Баба-Амр, де ведуться найжорсткіші бої, однак визнав, що поки не досягнув прогресу.

Копирайт изображения AFP
Image caption Активісти кажуть, що в суботу урядові війська здійснювали нові атаки

Крім того, ця організація намагається допомогти двом пораненим західним журналістам, Едіт Бувьє та Полу Корною та намагається отримати тіла ще двох журналістів, Марі Колвін та Ремі Ошліка, вбитих минулого тижня.

Колишній генеральний секретар ООН Кофі Аннан, який був призначений спеціальним представником ООН та Ліги арабських держав в Сирії, закликав усі сили в країні до співпраці з метою знайти мирне вирішення кризи.

У п'ятницю в Тунісі відбулась міжнародна конференція групи "Друзі Сирії".

Представники 70 країн ухвалили декларацію, яка закликає Дамаск покласти край насильству негайно, надати доступ в країну гуманітарним організаціям та дозволити доставку гуманітарної допомоги.

За оцінками ООН, в ході конфлікту в Сирії загинули 5400 людей. Однак активіти кажуть, що кількість загиблих перевищує 7300 людей.

Новини на цю ж тему