Королевську виключили з БЮТ за "порушення депутатської етики"

Наталія Королевська Копирайт изображения UNIAN
Image caption Наталія Королевська стверджує, що їй не по дорозі з людьми, які "узурпували" БЮТ

Депутата Наталію Королевську виключили з фракції "БЮТ-Батьківщина". У фракції кажуть - за "порушення депутатської етики та співпрацю з Адміністрацією президента".

Сама Наталія Королевська, яка після ув'язнення лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко очолила Українську соціал-демократичну партію, стверджує, що їй не по дорозі з людьми, які "узурпували фракцію" і "хочуть мати монопольне право" говорити від імені опозиції.

Офіційно про виключення Королевської з фракції "БЮТ-Батьківщина" оголосив спікер Володимир Литвин на засіданні Верховної Ради.

У офіційній заяві фракції йдеться про те, що Наталія Королевська та її політична партія підкуповувала засоби масової інформації, що, на думку БЮТ, є "неприпустимим порушенням депутатської та людської етики".

Напередодні українські медіа зізнавалися, що їм пропонували за гроші розмістити матеріали про Наталію Королевську. У прес-службі політика факти підкупу ЗМІ спростовували.

Окрім того, "БЮТ-Батьківщина" заявила, що влада сприяла у проведенні "масштабної рекламної кампанії Королівської".

Вихід соратників

Іншою причиною рішення фракції "БЮТ-Батьківщина" є той факт, що Наталія Королевська не проголосувала за вимогу опозиції негайно виконати резолюцію ПАРЄ, у якій містилися рекомендації щодо звільнення Юлії Тимошенко та інших політв’язнів.

Фракція вважає, що це є “порушенням фракційної дисципліни, політичних та ідеологічних засад діяльності опозиції”.

Своєю чергою Наталія Королевська пояснила, що не голосувала, тому що її картка була вкрадена і вона написала відповідну заяву до Секретаріату парламенту щодо дубліката депутатської картки.

Коментуючи офіційні причини виключення з фракції, лідер УСДП сказала, що не можна порушити те, чого немає. "Немає дисципліни – немає систематичних порушень", - сказала пані Королевська.

Вона також повідомила, що на екстреному засіданні УСДП ухвалила рішення про вихід партії з Комітету опору диктатурі (КОД).

"Наступного тижня ми проведемо з'їзд УСДП, де чітко буде визначено формат участі партії в парламентських виборах 2012 року", – зазначила депутат.

Крім того, на засіданні фракції було оголошено догану депутатові Євгену Суслову, який є членом УСДП, за неголосування за постанову щодо виконання вимог резолюції ПАРЄ.

Після виключення з "БЮТ-Батьківщини" Наталії Королевської заяви про вихід з фракції "БЮТ-Батьківщина" написали члени УСДП Євген Суслов та Олексій Логвиненко. Їх на засіданні парламенту зачитав заступник голови ВР Адам Мартинюк.

За словами Євгена Суслова, керівництво фракції вже неодноразово демонструвало зневагу до своїх депутатів. Як приклад він назвав звільнення Івана Кириленка, що "йде врозріз" з позицією лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко.

Новини на цю ж тему