Відомі соціологи збираються на допит в СБУ

СБУ, центральний вхід Копирайт изображения Ukrinform

Усіх членів вченої ради Інституту соціології НАН України викликали на допит у Службу безпеки України.

Заступник директора Інституту соціології Євген Головаха твердить, що на допит запрошено півтора десятки відомих українських соціологів, серед яких Микола Шульга, Микола Чурилов, Олександр Вишняк.

Їх попередили про те, що вони мають з'явитися в обов'язковому порядку, а у разі неявки без поважних причин можливий примусовий привід, сказав Євген Головаха агентству УНІАН.

На допит запросили навіть тих членів вченої ради, які вже не працюють в Інституті соціології після виходу на пенсію.

В інтерв'ю ВВС Україна член вченої ради Олександр Вишняк розповів, що його та інших вчених викликають на допит у зв'язку із розслідуванням відносно соціологічного проекту, який виконувала приватна соціологічна компанія на замовлення Головного управління Державної служби у 2009-2010 роках, коли нею керував Тимофій Мотренко.

"Ці дослідження проходили через вчену раду Інституту соціології. Але вчена рада оцінювала лише науковий рівень цих досліджень, а не фінансово-господарські питання. Тому з фінансово-господарських питань викликати на допит усю вчену раду - безглуздо", - сказав Олександр Вишняк.

Науковець наголосив, що навіть коли проводяться власні дослідження інституту, вчена рада не досліджує фінансових питань - скільки вони коштують, як витрачалися кошти тощо.

За його словами, оплата за це дослідження на замовлення державної структури також не здійснювалася через інститут. Він наголосив, що ніхто із його співробітників до досліджень не залучався.

"Опитування стосувалося оцінки державних службовців, підбору кадрів. Це були відомчі дослідження, які не оприлюднювалися широкому загалу. На основі цих досліджень було видано дві книги, серед авторів є і сам Тимофій Мотренко", - розповів ВВС Україна Олександр Вишняк.

“Такого ще не було у світовій практиці - викликати на допит всю вчену раду. Можливо, в сталінські часи вчених розстрілювали по ночах, але ось так, викликати на допит в нібито європейській країні у 21 столітті, гадаю, просто неможливо. Ця влада упивається своїм всесиллям. Вона натравлюють СБУ на вчених. Чому СБУ? Скажіть, чому не МВС, не прокуратура, чому СБУ? Вони хочуть залякати вчених. Чому цей слідчий з СБУ не прийде і не поговорить із вченими? Він хоче насолоджуватися своїм всесиллям та страхом вчених?", - заявив заступник директора Інституту соціології Євген Головаха агентству УНІАН.

У той же час, прес-центр СБУ повідомив, що головне слідче управління СБУ розслідує кримінальну справу, порушену 15 лютого ц.р. за фактом розтрати службовими особами "Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу" Головного управління державної служби України та дочірнього підприємства Інституту соціології НАН України "Центр соціальних експертиз" державних коштів у сумі понад 920 тис. гривень.

В СБУ наголошують, що співробітників Інституту соціології допитуватимуть як свідків у цій справі.

Новини на цю ж тему