Лукашенко не помилував засуджених за вибух в метро

Білорусь, суд Копирайт изображения ria novosti
Image caption Процес над обвинуваченими був відкритим, і сумніватися в їхній винуватості почали навіть деякі постраждалі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився помилувати Дмитра Коновалова та Владислава Ковальова, яких було визнано винними в організації вибуху в мінському метро та засуджено до смертної кари.

Перший канал білоруського телебачення повідомив, що Лукашенко ухвалив таке рішення у зв’язку з великою кількістю загиблих в результаті вибуху 11 квітня 2011 року, що забрав життя 15 пасажирів; декілька сотень людей також було поранено.

"Олександр Лукашенко ухвалив рішення про незастосування помилування щодо засуджених Верховним судом до смертної кари Дмитра Коновалова та Владислава Ковальова у зв’язку з виключною небезпекою та надзвичайно важкими наслідками для суспільства скоєних ними актів тероризму та злочинів, що пов’язані з вбивством великої кількості людей та заподіянням численних тілесних пошкоджень", - прочитав повідомлення диктор.

30 листопада 2011 року Верховний суд Білорусі засудив 25-річних працівників з Вітебська до розстрілу після відкритих слухань, що тривали два місяці.

Невідповідності

З грудня минулого року комітет ООН з прав людини просить владу Білорусі відкласти виконання смертного вироку двом засудженим до розгляду скарги, яку в цю міжнародну структуру відправила мати Владислава Ковальова.

Як повідомляє з Мінську кореспондент Російської служби Бі-Бі-Сі Тетяна Мельничук, у Білорусі неоднозначно сприйняли смертний вирок молодим людям, винесений за вибух в метро.

Лунало багато запитань щодо причетності засуджених до організації цього злочину. Серед інших ці сумніви виражали родичі загиблих в результаті вибуху.

В свою чергу правозахисники вказували на багато невідповідностей у цій справі. Зокрема, на одязі Ковальова не вдалося знайти залишки вибухівки.

Новини на цю ж тему