Порошенко призначений міністром економічного розвитку та торгівлі

Петро Порошенко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Петро Порошенко каже, що це рішення далося йому нелегко

Президент Віктор Янукович призначив Петра Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі України.

Указ про призначення Петра Порошенка з'явився на сайті президента 23 березня, рівно місяць після того, як йому запропонували очолити міністерство.

Раніше посаду міністра економічного розвитку і торгівлі займав нинішній секретар Ради національної безпеки та оборони України Андрій Клюєв.

14 лютого президент звільнив Андрія Клюєва з посади і призначив секретарем РНБО. З того часу посаду міністра економічного розвитку і торгівлі була вакантною.

46-річний Петро Порошенко обіймає посаду голови ради НБУ з лютого 2007 року. З жовтня 2009 року по березень 2010 року він був міністром закордонних справ.

У 2005 році Петро Порошенко обіймав посаду секретаря Ради національної безпеки й оборони.

Довгі роздуми

Напередодні Петро Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook, що прийняв рішення очолити Міністерство економіки і розвитку.

"Останні тижні були для мене дуже непростими. Рішення, яке я мав прийняти, ймовірно, приймаються кілька разів у житті і даються нелегко", - йдеться у повідомленні.

Пан Порошенко написав, що поради небайдужих людей у соцмережі, а також журналістів, експертів та політиків допомогли йому визначитися.

"Поставивши на одну чашу терезів особисті політичні амбіції, а на іншу – ситуацію в економіці…. Рішення я прийняв", - написав Петро Порошенко у соцмережі.

Політик також виклав на Facebook свої пропозиції, які передав президенту. Вони стосуються трьох основних моментів, зокрема прозорої економічної політики, свободи підприємницької діяльності та ефективності використання ресурсів.

"Європейські цінності та стандарти мають стати засадничими якостями економічної політики України. Демократичні пріоритети розвитку повинні бути головними у державній політиці", - вважає новопризначений міністр.

Напередодні ЗМІ повідомляли, що у п'ятницю вранці відбудеться зустріч Віктора Януковича та Петра Порошенка, на якій і буде прийнято рішення про готовність очолити Міністерство економічного розвитку та торгівлі.

"Помилкове рішення"

У опозиції рішення Петра Порошенка називають помилкою.

"Я думаю, що це помилкове рішення, якими б благородними не були мотиви у Петра Олексійовича", - сказав член фракції "БЮТ - Батьківщина" Андрій Шевченко в коментарі УНІАН.

За його словами, нині, перебуваючи перебуваючи в команді президента Віктора Януковича і прем'єра Миколи Азарова, у нового міністра немає жодних шансів реалізувати реформи.

"Це не принесе користі та змін країні, це не принесе реформаторської слави особисто Петру Порошенку, але це означає, що Порошенко, як і будь-який інший член уряду, нестиме відповідальність за ситуацію, яка є в країні як з економікою, так і з політичними правами та свободами", - сказав депутат.

Він також висловив сподівання, що призначення жодним чином не вплине на редакційну політику медіаресурсів пана Порошенка і, насамперед, "5 каналу".

Парламентарій також не виключив, що наявність цього каналу могла стати однією з причин, чому Петра Порошенка залучили до роботи у владі.

Новини на цю ж тему