Генпрокуратура перевіряє Тимошенко на причетність до ще одного вбивства

Ренат Кузьмін
Image caption Ренат Кузьмін твердить, що Павло Лазаренко організував убивства Євгена Щербаня і Вадима Гетьмана

Генеральна прокуратура України перевіряє причетність екс-прем'єрів Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка до вбивства донецького бізнесмена Олександра Момота в 1996 році, каже перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

"Окрім вбивства Щербаня, ми перевіряємо версії щодо причетності Лазаренка і Тимошенко до вбивства донецького бізнесмена Момота. Момота було вбито за кілька місяців до Щербаня", - сказав пан Кузьмін в ефірі телеканалу "Інтер" у п'ятницю.

Він стверджує, що Олександр Момот, як і Євген Щербань, мав бізнес-конфлікти з Павлом Лазаренком і Юлією Тимошенко.

Пан Кузьмін також твердить, що Павло Лазаренко, який перебуває в ув'язненні в США, організував убивства депутата Євгена Щербаня в 1996 році й колишнього голову Нацбанку і депутата Вадима Гетьмана в 1998 році.

"Сьогодні ми можемо стверджувати, що вбивства Щербаня й Гетьмана були організовані Павлом Івановичем Лазаренком, який багато в чому діяв в інтересах компанії ЄЕСУ", - сказав він.

Заступник генпрокурора каже, що окрім сина пана Щербаня - Руслана Щербаня - у слідства є дані від інших свідків.

"Не тільки Руслан говорить про це. Допитані нами свідки підтверджують наявність конфліктів інтересів між Тимошенко і Щербанем з приводу газових контрактів, між Лазаренком і донецькою групою бізнесменів з приводу експансії дніпропетровського бізнесу в Донецьку область", - додав заступник генпрокурора.

Сам Павло Лазаренко заперечує свою причетність до вбивств Євгена Щербаня та Вадима Гетьмана і називає такі звинувачення спробою дискредитації його.

Захисник пані Тимошенко Сергій Власенко каже, що оскільки син пана Щербаня зробив свої заяви лише через 15 років після вбивства батька, це свідчить про політичне замовлення проти Юлії Тимошенко.

Запит до США

За словами пана Кузьміна, Генпрокуратура також попросила США надати відомості з приводу можливої причетності Павла Лазаренка та Юлії Тимошенко до вбивства депутатів.

Він твердить, що один зі свідків по справі розповів, як у 2005 році, перебуваючи в Сполучених Штатах, він зробив заяву американському уряду "про те, що Тимошенко і Лазаренко в змові вчиняли злочини на території України в тому числі, замовляли вбивства".

"Я підписав відповідні запити в Держдеп США та американському послу в Україні з цього приводу, ці дані ми перевіряємо", - сказав Ренат Кузьмін.

Заступник генпрокурора також додав, що колишнього генпрокурора Святослава Піскуна можуть притягти до відповідальності за те, що він начебто незаконно закрив кримінальну справи по корпорації "Єдині енергетичні системи України".

Раніше в Генпрокуратурі заявляли, що вказівку закрити цю справу панові Піскунові в 2005 році дав тодішній президент Віктор Ющенко.

Юристи очолюваної паном Ющенком партії "Наша Україна" заперечили це.

5 квітня Генпрокуратура відновила розслідування вбивства Євгена Щербаня після того, як його син Руслан передав відомству документи про можливу причетність до цього злочину Павла Лазаренка та Юлії Тимошенко.

Євгена Щербаня і його дружину розстріляли в аеропорту Донецька 1996 року, а Вадима Гетьмана вбили в ліфті його будинку в 1998 році.

Нині Павло Лазаренко відбуває покарання за фінансові махінації у в'язниці США, а Юлія Тимошенко - за перевищення службових повноважень в Україні.

Новини на цю ж тему