Вибухи у Дніпропетровську: свідчення очевидців

Дніпропетровськ Копирайт изображения UNIAN
Image caption Кондуктор трамваю маршруту №1 розказала місцевому телеканалу, що вибух був дуже сильним

Деякі очевидці вибухів, що сталися у Дніпропетровську у п'ятницю, 27 квітня, зізнаються, що навіть не одразу зрозуміли, що відбувається. Постраждала Валентина Целковцева розказала, що "прийшла до тями лише після того, як все сталося".

"Ми їхали у своїй машині та у цей час перетинали рельси поруч з трамвайною зупинкою, - розказала госпіталізована пані Целковцева 11-ому телеканалу Дніпропетровська. – Відверто кажучи, я не зрозуміла, що сталось, прийшла до тями лише після того, як все сталося. Мені сказали, що був вибух, і мене поранило".

За словами головного лікаря Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова Сергія Риженко, одразу після вибухів до лікарні привезли 12 людей, 5 з яких перебувають у важкому стані.

"Вони знаходяться у операційній і, на жаль, одному чоловіку майже відірвало руку, - розповів пан Риженко 34-му муніципальному телеканалу. – Врятувати її не вдалось, довелось ампутувати – дуже важка травма виявилась".

Серед госпіталізованих є і водій трамваю маршрута №1. На момент вибуху вона продавала квитки пасажирам, і "навіть не зрозуміла, що це було".

"Вибух був дуже сильний. Я одразу схопила себе за ноги, за коліна, - розповідає вона 34-му каналу. – Подивилась на руки, і виявилось, що все в крові. Кричала страшним голосом. Вийшла на зупинку і сіла на лавочку. Потім приїхала "швидка". Тепер я не знаю, цілі у мене ноги чи ні".

Свідчення онлайн

Разом з першими повідомленнями у ЗМІ та офіційними даними про серію вибухів у Дніпропетровську, в інтернеті почали з'являтись коментарі очевидців та оцінки того, що сталося. Зокрема, небайдужі дописували на міському форумі сайту gorod.dp.ua.

Anitia: "В трамваї усе скло вилетіло, людей градом скла осипало-порізало…"

Avaria: "Який жах! Кому потрібні трамвайні зупинки, на яких тільки пенсіонери, які безкоштовно на трамваях їздять".

AfterDark: "Яка там боротьба за чистоту міста! Тепер до урн підходити страшно".

Master_Tyre: "Вибух був на самій зупинці. Видно, що вибуховий пристрій заклали біля стовпа. Повибивало вікна в трамваї, рекламні бокси з двох сторін дещо пом'якшили вибухову хвилю. У двох автомобілів пробило наскрізь бокові двері. Через хвилину на зупинці вже були співробітники МВС… ще через хвилину з'явилися хлопці у цивільному, приблизно через 5 хвилин прибули пожежники…. А от перша швидка допомога приїхала приблизно через 15 хвилин".

Cate: "А на Перемоги сьогодні вранці кілька пожежних машин просто вздовж дороги стояли".

Lleyton: "Щойно на Набережній під моїми вікнами проїхав БТР, завантажений Беркутом".

Незважаючи на те, що за офіційними даними Міністерства надзвичайних ситуацій вибухів було чотири, деякі користувачі писали, що їх було більше десяти.

Luda056: "Поляки, німці та інші європейці (по роботі) обривають скайп і телефони, всі запитують, що у нас сталося. У них екстреними випусками пройшли новини".

Olichka29: "У меня донька в центрі міста у школі. Каже, у них паніка велика у всіх”.

Traveler: "Син віддзвонився: дітей зачинили у школі – відпускати додому будуть тільки із батьками".

Hope: "Кілька хвилин тому із будівлі залізничного вокзалу почалася евакуація пасажирів. По гучномовцю диспетчер оголосила про те, що приміщення треба терміново залишити. Почалася тиснява і паніка. До будівлі почали прибувати сапери із собаками. Поїзди, які мали прибути на перон, зупинені у передмісті".

Keeper Zigaben: "Чому людей пускають до місць вибухів…. Там же ще щось може бути!”

Серед іншого, користувачі обговорювали і причини вибухів, висловлюючи свої думки щодо винних у інциденті.

Sat-35: "Це переділ впливу між криміналом. Просто не можуть поділити між собою. Після цих вибухів одних закриють і регіон під контроль бере інший авторитет".

Alikof: "Жах, хтось не поділить владу, а страждають мирні люди”.

2000V: "Кому вигідно? (думки вголос) 1. Влада - НП, відміна виборів, звинувачення опозиції 2. Частина влади (бізнес-група) – зміна влади у Дніпропетровську 3. Опозиція. Підйом народу на злочинний режим 4. Терроргрупа – вимога виплати зарплати під погрозами продовження терактів 5. РФ - нестабільність влади, вирівнювання з Росією за ступенем небезпеки життю 6. Ваш варіант?"

Серія вибухів

На вулицях Дніпропетровська сталося чотири вибухи, від яких постраждали, за даними МНС, 27 людей. Усі вони госпіталізовані.

Прокуратура Дніпропетровської області порушила кримінальну справу за статтею "теракт".

Джерело в СБУ повідомило ВВС Україна, що загиблих від вибуху немає і що кількість вибухів саме чотири, а не більше, як повідомляють деякі ЗМІ.

Місцеву міліцію перевели на посилений режим патрулювання вулиць.

Як повідомляє кореспондент ВВС Україна в Дніпропетровську Вадим Рижков, у листопаді 2011 року від вибуху пристрою в урні загинув місцевий бізнесмен. Тоді також було порушено кримінальну справу за статтею "тероризм".

Новини на цю ж тему