Ліван затримав судно, яке "везло зброю для сирійських повстанців"

Копирайт изображения AP
Image caption Ліван каже, що вилучена з судна зброя, призначалася сирійським повстанцям

Ліванський флот затримав судно, зареєстроване у Сьєрра-Леоне, з якого, за словами офіційних осіб Лівану, конфіскували велику партію зброї та боєприпасів, ймовірно призначених для сирійських повстанців.

Одинадцять членів екіпажу судна утримуються під арештом, по тому, як ліванські військові виявили на кораблі Lutfallah II три контейнери, заповнені легким і важким озброєнням.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бейруті Джим Мюїр каже, що ця партія, як вважають, призначалася сирійським повстанцям.

Власник судна сказав агенції Reuters, що зброю повинні були вивантажити у місті Триполі на півночі Лівану.

За повідомленнями, корабель вирушив з Лівії, зробив зупинку в місті Александрія у Єгипті, а потім попрямував у порт ліванського міста Триполі. На шляху туди його і перехопив ліванський флот.

За словами власника судна, йому повідомили, що корабель везе масло для двигунів, а про зброю він нічого не знав.

"Закон не дозволяє мені відкривати і перевіряти контейнери," - сказав він.

Мілош Штругар, речник місії ООН в Лівані, яка допомагає Лівану перешкоджати незаконному ввезенню зброї в країну, підтвердив Бі-Бі-Сі, що вантаж призначався для ліванських портів.

Ліванське місто Триполі є осередком допомоги сирійській опозиції, і влада Сирії часто скаржилася на те, що звідти в країну незаконно ввозиться зброя.

Росія звинуватила Лівію у наданні підтримки Сирійським повстанцям і у забезпеченні їх зброєю.

Атаки з моря

Тим часом у суботу озброєні сирійські повстанці в надувних човнах атакували сирійську військову частину на узбережжі Середземного моря в районі порту Латакія.

Урядові війська, вірні президенту Башару Асаду, відбили цей напад, однак обидві сторони зазнали втрат, повідомляють державні медіа.

Як вважають, ця атака стала першим нападом повстанців з моря. Насильство у країні триває попри оголошене з 12 квітня перемир'я.

Сирійська державна інформагенція "Сана" назвала цей напад атакою терористів, які хотіли проникнути в країну вночі

Більше спостерігачів ООН

У Сирії зараз перебувають близько 15 спостерігачів ООН, які контролюють дотримання вкрай хиткого перемир'я, запропонованого міжнародним посланцем Кофі Аннаном.

За очікуваннями, до понеділка місія буде у повному складі, і налічуватиме 30 спостерігачів.

Втім, насильство у країні триває попри перемир'я.

У четвер генеральний секретар ООН Бан Гі Мун попередив владу Сирії, що її дій йдуть у розріз з мирним планом ООН та Ліги арабських держав (ЛАД) і закликав, аби уряд невідкладно почав виконувати цей план.

Новини на цю ж тему