Євросоюз засудив напад на організаторів гей-параду в Києві

Інцидент
Підпис до фото,

20 травня чоловік із закритим обличчям розпорошив газ в організаторів гей-параду

Європейський парламент та високий представник Євросоюзу засудили напади на організаторів гей-параду, який мав відбутися в Києві 20 травня.

"Високий Представник Європейського Союзу з питань зoвнішньої політики та політики безпеки Кетрін Ештон глибоко занепокоєна насильницьким зривом мирних подій, організованих 19-21 травня в рамках "Kyiv Pride". Вона висловлює свою солідарність з жертвами цих дій і закликає українську владу провести розслідування та покарати правопорушників", - сказано в заяві пані Ештон, поширеній її речником.

Раніше у четвер Європейський парламент у своїй резолюції щодо України засудив напади на організаторів "Kyiv Pride".

20 травня організатори ходи за участю представників секс-меншин в Києві скасували заплановану акцію через загрозу сутичок.

Противниками проведення демонстративного маршу учасників громадських об’єднань геїв виступили декілька організацій, зокрема, партія "Свобода" та релігійні громади.

Інциденти без ходи

Хоча запланований "гей-парад" скасували, без інцидентів 20 травня не обійшлося.

"Було вирішено не влаштовувати ходу в раніше спланованому місці через підвищену небезпеку. Місцем ходи планувалось зробити Наддніпрянське шосе в Подільському напрямку", - сказав Тарас Карасійчук, голова міжнародного комітету фестивалю "Kyiv Pride -2012".

Святослав Шеремет, керівник оргкомітету заходу, керівник об'єднання "Гей - форум України" заявив, що підтримку "Kyiv Pride" висловили посольства Канади, США, Нідерландів та низки інших країн.

Після цих заяв, які пролунали перед об’єктивами телекамер в парку неподалік метро, хід імпровізованої прес-конференції тимчасово порушив невідомий із закритим хустиною обличчям. Вигукнувши "Забирайтесь з України!", він розпорошив з балончика порцію сльозогінного газу і втік.

Одразу після цього до парку прибув депутат німецького Бундестагу Фолькер Бек, який сказав, що дуже засмучений нездатністю міліції забезпечити мирне проведення акції двох сотень людей напередодні такого відповідального заходу, як чемпіонат Європи з футболу.

Пізніше стало відомо, що група молодиків із закритими хустинами обличчями накинулась на Святослава Шеремета та побила його.

Крім того, у неділю кілька сотень противників гей-параду зібрались на Контрактовій площі перед спеціально спорудженою сценою, з якої лунали промови на захист традиційних сімейних цінностей та, відповідно, проти "несправжніх європейських".

В руках мітингувальники тримали транспаранти із закликами припинити поширення гомосексуалізму.