"Стоп цензурі!" оскаржить заборону акції біля Межигір'я

Представники руху "Стоп цензурі" не потрапили до Януковича Копирайт изображения stopcensorship
Image caption Представники руху "Стоп цензурі" не потрапили до Януковича

Як і минулого року, в День журналіста, представники Громадського журналістського Руху "Стоп цензурі!" побували в Нових Петрівцях під Києвом, біля президентської резиденції Межигір'я.

Біля воріт резиденції вони презентували карту найбільш гучних корупційних діянь в Україні.

Проте ніхто з представників президента Віктора Януковича до них не вийшов.

Пізно вночі у вівторок Київський окружний адміністративний суд заборонив проведення мирних виступів руху.

Координатор "Стоп цензурі!" Артем Соколенко в інтерв'ю ВВС Україна висловив здивування нічними судовими рішеннями, нагадавши, що таке в історії було, але за зовсім інших режимів.

На запитання ВВС Україна про можливість острахів влади, що подібне рішення суду буде оскаржене, пан Соколенко сказав:

"Я не знаю, чи вони боялися, що ми оскаржимо це рішення. Але позов Новопетрівської районної ради щодо заборони акцій задовольнили одразу. Я отримав рішення суду о пів на другу ночі. Цьому мають дати оцінку юристи. Але мені здається, що суд має засідати в робочий час, а не вночі. Це ж в сталінські часи засідали вночі. Мені написали листа з Харкова, що там судять громадських активістів в таку пору. Тобто, виявляється, для України це нормальна практика", - сказав координатор "Стоп цензурі!"

Сільський голова Нових Петрівців Родіон Старенький сказав журналістам, що, оскільки акція мала початися у вівторок, то і суду треба було засідати пізно вночі.

Член фракції Партії Регіонів, юрист Володимир Бондаренко переконував ВВС Україна, що такі методи є нормальними.

"Така практика проводити суди вночі існує – вони засідають під час виборчих кампаній. Тоді суди цілодобово можуть працювати. Якщо терміни, які є в законі, вимагають ухвалення рішення, то його ухвалюють. Буває, що і вночі засідають. Буває, що і о 12 ночі ухвалюють. Якщо суд засідав 5 годин, а потім пішов у дорадчу кімнату, аби ухвалити рішення, то коли воно може бути?"- каже депутат.

За словами координатора "Стоп цензурі!" Артема Соколенка, його організація буде оскаржувати рішення суду. Він каже, що журналісти не порушували ухвали судової інстанції, а контролювали його виконання щодо не-проведення акції. Так само пояснювали свою присутність під Межигір'ям українські журналісти з руху "Стоп цензурі" і рік тому.

Соколенко каже, що журналісти сподівалися, що президент в День журналіста "запросить їх в гості, як він обіцяв два роки тому назад".

"Стоп цензурі!" існує два роки і об'єднує кілька десятків журналістів. На початку своєї роботи вона стала на захист журналістів кількох телеканалів, коли вони вирішили оприлюднити факти цензури.

Представники "Стоп цензурі!" виступили проти ухвалення Закону про захист суспільної моралі, вважаючи, що такий документ може відкрити більше можливостей для поширення цензури.

Вони вимагали від представників політичних сил припинити практику замовлення подачі інформації про свою діяльність, стверджуючи, що це серйозно спотворює український інформаційний простір. На думку організації, глядачі і слухачі знайомляться здебільшого з піар-технологіями представників політичних сил.

Новини на цю ж тему