ПР: Рада може ухвалити мовний законопроект до кінця тижня

Мовні протести Копирайт изображения UNIAN
Image caption Розгляд мовного законопроекту спричинив хвилю суспільних протестів

Верховна Рада України не продовжуватиме розгляд суперечливого мовного законопроекту на поточній сесії, яка закінчується 6 липня, каже голова парламенту Володимир Литвин.

Водночас у Партії регіонів запевняють, що депутати мають право до кінця тижня ухвалити законопроект у другому читанні.

"На цьому пленарному тижні це питання не може і не буде розглядатися. По-перше, він не підготовлений, а по-друге, він викликає політичні протистояння й протиріччя, достатні для того, щоб не розглядати це питання", - цитує пана Литвина інформагенція "Українські новини".

Зі слів спікера, профільний комітет Ради розглянув тільки частину з 2000 поправок, які надійшли до законопроекту, і продовжує працювати над документом.

"Несподіванок не буде, це однозначно. Нам потрібно закінчити сесію на нормальній ноті, а над цим питанням нехай працюють", - додав він.

Голова парламенту сказав, що для доопрацювання законопроекту потрібно створити робочу групу, куди б увійшли фахівці-мовники та представники кожної фракції Ради.

5 червня парламент ухвалив у першому читанні законопроект "Про засади державної мовної політики".

Він встановлює, що державною мовою є українська, але дозволяє офіційно використовувати регіональні мови та мови національних меншин на територіях, де кількість носіїв цих мов складає понад десять відсотків від кількості населення.

Проти ухвалення закону виступає опозиція.

Голосування в першому читанні супроводжувалося бійкою в парламенті.

"Маємо право"

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключає, що Рада таки розгляне мовний законопроект у другому читанні ще до кінця цього тижня, повідомляє інформагенція "Інтерфакс-Україна".

"Якщо комітет протягом 30 днів не розгляне даний законопроект і не прийме якесь рішення, то парламент має право розглянути цей документ у сесійній залі", - сказав він, додавши, що 30-денний термін збігає цього тижня.

"Якщо ми вважатимемо за необхідне це зробити, то наприкінці тижня ми будемо мати право це зробити", - сказав лідер "регіоналів".

Він додав, що якщо до другого читання не підготують порівняльну таблицю законопроекту, то закон можуть ухвалити в тому варіанті, в якому за нього голосували в першому читанні.

Тим часом парламентський комітет з питань культури і духовності обробив майже 300 поправок із понад 2000.

"2040 поправок. Ми зараз на 283-й. Дуже важко йде", - сказав голова комітету Володимир Яворівський.

У відповідь пан Єфремов назвав роботу комітету "абсурдом".

"На тридцять статей - дві з половиною тисячі поправок, ось вам робота комітету по тому, як завалити те, що треба завалити", - додав депутат.

Протести

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Новини на цю ж тему