Мовний закон: опозиція оголосила голодування

Голосування

Автор фото, UNIAN

Підпис до фото,

У Партії регіонів кажуть, що до закону ще можуть внести зміни

Депутати фракції НУ-НС почали голодування біля Українського дому в Києві, вимагаючи скасування мовного закону, який Верховна Рада ухвалила у вівторок.

За словами депутатата В'ячеслава Кириленка, якого цитує "Інтерфакс-Україна", голодувати, окрім нього, мають намір Ксенія Ляпіна, Володимир Мойсик, Іван Стойко, Андрій Парубій, Роман Ткач і "багато інших".

Пан Кириленко каже, що опозиціонери голодуватимуть "доти, доки так звана більшість не скасує цей закон", не дивлячись на те, що поточна сесія Ради закінчується в п'ятницю.

В опозиції кажуть, що закон ухвалили з багатьма порушеннями.

"По-перше, цього законопроекту не було в порядку денному. Друге: процедури голосування про включення його до порядку денного не відбулося. Третє: в цей закон було внесено понад дві тисячі поправок. Четверте: відповідний парламентський комітет не підготував порівняльну таблицю. І п'яте: все, що можна було порушити при прийнятті цього закону, було порушено", - сказав лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк.

"Будемо розбиратися"

Верховна Рада ухвалила закон про основи державної мовної політики, каже співавтор закону, депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко.

"Так. У цілому", - сказав він.

Документ передбачає значне розширення сфер вживання російської мови.

Перед ухваленням закону в сесійній залі відбулася бійка між депутатами більшості та опозиціонерами, які виступали проти голосування за документ.

За словами депутата від НУНС Лілії Григорович, закон ухвалили в редакції першого читання.

Включити до порядку денного законопроект "Про основи державної мовної політики" запропонував перший віце-спікер парламенту Адама Мартинюк.

Почувши назву документа, депутати фракцій "БЮТ-Батьківщина" і НУ-НС кинулися до президії, щоб не дати можливості панові Мартинюку оголосити голосування.

Всупереч їхнім спробам, закон було ухвалено 248-ма голосами "за".

Депутат фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв, відповідаючи на запитання про те, чи ухвалили мовний закон, сказав: "Ніхто нічого не зрозумів, зараз будемо розбиратися".

У понеділок голова Верховної Ради Володимир Литвин казав, що до п'ятниці закон не ухвалять.

Друга державна?

Автори мовного законопроекту - депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

Закон встановлює, що державною мовою є українська мова, і істотно розширює використання регіональних мов, серед яких російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська та інші.

Якщо кількість носіїв однієї з цих мов перевищує 10% від населення певного регіону, закон передбачає, що використання цієї мови може бути розширене за рішенням місцевої ради.

В опозиції неодноразово заявляли, що закон де-факто зробить російську мову другою державною.