Freedom House: вибори в Україні - тест на легітимність влади

логотип Freedom House
Image caption Freedom House закликає владу в Україні звільнити ув’язнених лідерів опозиції

Правозахисна організація Freedom House оприлюднила звіт про Україну, в якому зазначає, що ситуація у більшості сфер, порівняно з минулим роком, погіршилася. Водночас громадянське суспільство в Україні, каже організація, більш активне, ніж рік тому.

Під час презентації звіту в Києві президент Freedom House Девід Креймер сказав, що наступні парламентські вибори в Україні будуть тестом легітимності української влади:

"Парламентські вибори, які відбудуться у жовтні 2012 року, зараз розглядаються як в Україні, так і за її межами, як критичний тест для політичної легітимності влади і демократичних перспектив країни," - сказав він.

Freedom House також закликала владу звільнити ув’язнених лідерів опозиції та надати їм можливість брати участь у парламентських виборах.

"Припинивши вибіркові політичні переслідування, звільнивши ув’язнених лідерів опозиції без додаткових умов і забезпечивши вільні й чесні вибори цієї осені, президент України Віктор Янукович може стати лідером, який веде Україну до Європи," - зазначають експерти організації.

Якщо ж пан Янукович цього не зробить, кажуть вони, то стане "черговим розчаруванням для співгромадян і віддалить Україну від її належного місця в Європі".

Позитив

Водночас у звіті Freedom House містяться і схвальні оцінки деяких аспектів ситуації в Україні.

Зокрема, організація відзначає як позитив ухвалення необхідного законодавства щодо неурядових організацій, доступу до публічної інформації та участь України у міжнародній ініціативі "Партнерство "Відкритий уряд".

Водночас Freedom House незадоволена ситуацією у сфері медіа, зокрема непрозорістю медіа-власності в Україні, цензурою та існуванням замовних матеріалів у пресі.

Можливість санкцій

У травні під час слухань в американському Сенаті щодо політичної ситуації в Україні Девід Креймер заявляв, що якщо Україна не дослухається до міжнародної критики відносно політичного переслідування опозиції і порушень прав людини, запровадження санкцій проти неї стане неминучим.

Він також висловив думку, що адміністрація Барака Обами надто багато уваги надавала співпраці в ядерній галузі з Україною і зараз має більш активно говорити про неприйнятність для Заходу порушень прав людини.

У своїй останній доповіді щодо ситуації зі свободою преси у світі Freedom House поставила Україну разом із Суданом на 130-у позицію в списку, який налічує 197 країн.

Новини на цю ж тему