У Лівії відбуваються історичні вибори

Вибори в Лівії Копирайт изображения AFP
Image caption Попри насильство та неспокій лівійці називають голосування історичним

Лівійці голосують на перших у цій країні національних виборах за більш ніж півстоліття.

Втім, голосування затьмарене насильством та глибокими регіональними конфліктами. Напередодні голосування загинув один з працівників, які готували голосування. Він був у обстріляному в Бенгазі гелікоптері з матеріалами для виборчих дільниць.

Чимало мешканців східної Лівії занепокоєні тим, що багатий на нафту регіон буде недостатньо представленим в асамблеї, яку обирають лівійці. Йому виділено 60 місць в асамблеї, де працюватимуть 200 депутатів.

100 місць отримають представники заходу Лівії, 40 – півдня. Розподілом місць опікувалася Національна перехідна рада Лівії.

Асамблея називатиметься Загальний Національний Конгрес.

У Бенгазі виборча дільниця зазнала нападу прихильників автономії регіону, які захопили бюлетені та скриньки для голосування. Як передають кореспонденти, сили безпеки не втручалися.

Повідомляють, що у Тріполі на момент відкриття дільниць вишикувалися довгі черги, а люди називали день голосування історичним.

Втім, як наголошує кореспондент ВВС, неясно, чи вдалося відкрити дільниці всюди, де це було заплановано.

На сході Лівії шириться занепокоєння, що регіон може опинитися на узбіччі політичного процесу, як це було упродовж майже сорокарічного правління полковника Муаммара Каддафі.

Колишні повстанці погрожують зірвати голосування, завдаючи ударів по нафтовій галузі Лівії. Вони вже зачинили п’ять терміналів, порушивши роботу галузі.

Намагаючись розрядити ситуацію, Перехідна рада заявила, що асамблея не буде розробляти конституцію країни, як це планували. Натомість, це зробить комітет з 60 членів, яких оберуть пізніше в окремому голосуванні.

Всього у голосуванні в Лівії можуть брати участь 2,9 мільйона людей. Вони обирають 200 членів асамблеї з 3700 кандидатів.

У голосуванні бере участь значна кількість партій, але найбільшою, як виглядає, є політична сила, яка складається з членів "Братів-мусульман".

У жовтні 2011 року повстанцям вдалося остаточно повалити режим Каддафі після багатомісячного повстання, а самого лідера вбили.

Новини на цю ж тему