Адвокат: вирок Анатолію Макаренку винесений в інтересах "РосУкрЕнерго"

Анатолій Макаренко біля Печерського суду Копирайт изображения UNIAN
Image caption Анатолій Макаренко доводив у суді, що діяв в інтересах України

Колишній голова Державної митної служби Анатолій Макаренко, а також двоє колишніх керівників Енергетичної митниці, які працювали за часів прем'єрства Юлії Тимошенко, засуджені до чотирьох років позбавлення волі умовно.

Окрім Анатолія Макаренка, суд засудив колишнього керівника Енергетичної регіональної митниці Олександра Конєва і його колишнього першого заступника Тараса Шепітька.

Усі вони звинувачені у зловживанні владою та службовими повноваженнями під час розмитнення у 2009 році газу, що належав компанії "РосУкрЕнерго".

Адвокат колишнього керівника митниці Олексій Дірочка заявив, що оскільки захист вважає рішення суду несправедливим, швидше за все, воно буде оскаржене в апеляційному суді.

"Ми вважаємо вирок суду несправедливим і таким, що винесений не іменем України, а іменем корпорації "РосУкрЕнерго". Анатолій Макаренко ані на досудовому слідстві, ані в суді не визнав своєї вини і всіляко сприяв суду, намагаючись довести, що проводив митне оформлення газу на користь України", - заявив адвокат, якого цитують "Українські новини".

У вересні 2011 року Печерський районний суд Києва засудив за тими самими звинуваченнями колишнього першого заступника голови "Нафтогазу України" Ігоря Діденка.

Суд присудив йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відстрочкою виконання вироку на три роки.

Кримінальну справу про митне оформлення газу компанії "РосУкрЕнерго" порушила Служба безпеки України на початку червня 2010 року після рішення Стокгольмського арбітражного суду, який зобов'язав державну компанію "Нафтогаз Україна" повернути "РосУкрЕнерго" вилучений газ.

Екс-голова уряду Юлія Тимошенко заявляла у липні 2010 року, що вилучення відбулося цілком законно і що це була одна із умов нових газових контрактів із Росією, укладених на початку 2009 року. Саме за підписання цих угод Юлія Тимошенко засуджена до семи років ув'язнення.

За її словами, після того, як в українсько-російських газових домовленостях було ліквідовано посередника, яким була компанія "РосУкрЕнерго", борг, який ця компанія мала перед російським "Газпромом", перейшов до українського "Нафтогазу".

На початку розслідування справ Анатолія Макаренка та Ігоря Діденка влітку 2010 року екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко неодноразово заявляла, що вони виконували її прямі розпорядження.

"Я давала прямі команди на розмитнення цього газу, на підписання угод", - заявляла екс-прем'єр.

Водночас, Служба безпеки України і її колишній керівник Валерій Хорошковський наполягали на тому, що газ був власністю компанії "РосУкрЕнерго" і тому його вилучення було протизаконним.

Новини на цю ж тему