Стрілянина в Аврорі: суд висунув 142 звинувачення

Суддя заборонив зйомки Копирайт изображения AP
Image caption Суддя заборонив фотографувати під час виголошення звинувачень Джеймсу Холмсу

Суд американського штату Колорадо висунув Джеймсу Холмсу, якому інкримінують стрілянину в кінотеатрі міста Аврора 20 липня, офіційні звинувачення за 142 пунктами.

Холмсу пред'явлено звинувачення за двома статтями за кожного з 12 убитих і 58 поранених на вечірньому показі нового фільму про Бетмена.

За кожного загиблого Холмса звинувачують у навмисному вбивстві і вбивстві з крайньою байдужістю. За кожного з 58 поранених його звинувачують за двома аналогічними пунктами - у замаху на вбивство.

До обвинувачень додали також незаконне зберігання вибухових та запалювальних пристроїв і зберігання зброї з метою здійснення вбивства.

Якщо 24-річного американця визнають винним, йому загрожуватиме смертна кара.

Згідно з висунутими йому звинуваченнями, Джеймс Холмс увірвався до кінотеатру під час показу фільму "Темний лицар: відродження легенди" і здійняв безладну стрілянину по глядачах.

На слуханнях у понеділок суддя не дозволив фото- і відеозйомку, тому знімків обвинуваченого не було.

На попередніх слуханнях 24 липня Холмс виглядав дезорієнтованим і не виказував жодних емоцій.

"Не дуже зацікавлений"

На останньому судовому засіданні Холмс також виглядав сонним і байдужим. Складалося враження, що йому важко сфокусувати погляд.

Кореспондент місцевої газети "Denver Post" Джон Інгода написав у Twiter, що обвинувачений виглядає "не дуже зацікавленим, але так, немов він слухає".

Коли обвинуваченого запитали, чи схвалює він затримку слухань про звільнення його під заставу, він нахилився до свого адвоката і вимовив щось схоже на "добре". Потім він тихо сказав судді: "Так".

На слуханнях були присутні ті, хто пережив стрілянину в кінотеатрі, і родичі загиблих.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Потерпілі прийшли до суду у футболках з логотипом Бетмена

Деякі з людей, які прийшли на засідання, вдягнули футболки з зображеннями Бетмена. Серед них - Дон Лейдер, який сидів у восьмому ряду, коли почалася стрілянина. Він сказав телеканалу CNN, що відтоді двічі подивився цей фільм.

Серед висунутих Джеймсу Холмсу звинувачень - зберігання вибухових пристроїв. Повідомляють, що Холмс замінував свою квартиру такою кількістю вибухівки, якої вистачило б для того, щоб висадити в повітря цілий будинок. Саперам і поліції знадобилося кілька днів на те, щоб розміновувати приміщення.

Адвокати хлопця надали суду документи, згідно з якими Холмс стояв на обліку в психіатра Денверського університету в Колорадо. Він навчався там в аспірантурі факультету нейробіології, але запустив навчання перед інцидентом 20 липня.

Неосудність як захист?

Очікувалося також, що на слуханнях в понеділок суд розгляне прохання адвокатів не розглядати як доказ бандероль, яку Джеймс Холмс надіслав своєму психіатру Лінн Фентон.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Захист Холмса наполягатиме на його неосудності

Посилка була виявлена серед пошти в університеті через три дні після стрілянини і містила, як повідомляють, детальні описи нападу - включно з малюнком, на якому чоловічок стріляє в людей.

Захист домогався від суду заборони на розгляд подробиць, пов'язаних з цією бандероллю, посилаючись на конфіденційність відносин лікаря і пацієнта.

Проте розгляд цього моменту в понеділок було відкладено, повідомляє "Denver Post".

Як вважають журналісти, Холмс, швидше за все, наполягатиме на своїй неосудності.

Раніше прокуратура зазначала, що рішення про те, чи клопотатиме вона про смертний вирок, буде ухвалене протягом кількох тижнів.

Десять жертв стрілянини досі перебувають у лікарні, четверо з них - у критичному стані.

Новини на цю ж тему