"Наша Україна" хоче бути альтернативою усім учасникам виборів

Віктор Ющенко та лідери виборчого списку "Нашої України"

Колишній президент Віктор Ющенко очолить виборчий список союзу патріотичних сил "Наша Україна" на виборах до парламенту. Він вважає, що політична сила, до якої увійдуть також представники Української народної партії та Конгресу українських націоналістів, є єдиною альтернативою на виборах, яка захищає національну ідею.

На з'їзді партії 31 липня делегати затвердили виборчий список і кандидатів у мажоритарних округах. Як сказав ВВС Україна Віктор Ющенко, "Наша Україна" має намір виставити своїх кандидатів у всіх 225-ти виборчих округах.

У той час як соціологи прогнозують, що "Наша Україна" набере не більше 1% голосів на виборах, екс-президент каже про "не менше 10%".

У першій п'ятірці списку, що був затверджений на з'їзді, - Віктор Ющенко, лідер Української народної партії Юрій Костенко, один із лідерів Конгресу українських націоналістів, колишній голова "Нафтогазу України" Олексій Івченко, журналістка, колишній прес-секретар екс-президента Ірина Ванникова та голова політради "Нашої України" Сергій Бондарчук.

У першій двадцятці списку також головний редактор газети "Україна Молода" Михайло Дорошенко, голова КУН Степан Брацюнь (він є родичем колишнього лідера КУН Ярослави Стецько), депутати парламенту Григорій Омельченко, Ярослав Джоджик, Лілія Григорович, колишній депутат Зиновій Шкутяк, племінник екс-президента Ярослав Ющенко, колишній міністр юстиції Микола Онищук.

Віктор Ющенко сказав, що переговори із союзниками були нескладними, "завершилися конструктивно і швидко".

Проте сам з'їзд тривав понад чотири години, делегати обговорювали і голосували за кожного кандидата у списку. Журналісти, котрі чекали завершення з'їзду у кулуарах Міжнародного центру культури і мистецтв, зауважували, що "Наша Україна" проводила з'їзд за найбільш демократичною процедурою у порівнянні із іншими партіями, які або затверджували кандидатів без обговорення єдиним списком, як "Батьківщина", або взагалі не оприлюднили прізвищ кандидатів, як Партія регіонів.

У той же час, з'їзд проводився у закритому режимі, журналісти не чули усіх дебатів навколо кандидатур.

Однак вони бачили, як, не дочекавшись завершення з'їзду, із зали вибігла давня соратниця Віктора Ющенка, Віра Ульянченко. Її у прохідній частині виборчого списку не виявилося.

Як сказав Віктор Ющенко,"такою була воля більшості, такими були її аргументи".

"Я особисто з тими аргументами не був згоден", - запевнив екс-президент.

Щодо закритого режиму з'їзду, то екс-президент сказав, що це як у родині - "спочатку готуються і обговорюють внутрішні питання, а вже увечері приймають гостей і влаштовують бал".

Альтернатива і бар'єр

Віктор Ющенко сказав, що "Наша Україна" буде альтернативою і Партії регіонів, і "Батьківщині", оскільки ці дві політичні сили, за його висловом, "розхитують суспільство і націю". Екс-президент твердить, що без голосів деяких членів об'єднаної опозиції, а також тих, хто перейшов на бік влади, Партія регіонів, комуністи та Народна партія не змогли б ухвалити рішення, спрямовані проти української нації, і серед них закон "Про засади державної мовної політики".

Другий номер у виборчому списку Юрій Костенко заявив, що союз патріотичних сил пропонує "праву альтернативу, завдяки якій країни Балтії та Польща увійшли у Європу".

"Наша команда унікальна тим, що вона поклала початок українській незалежності", - сказав Юрій Костенко.

Лідер Української народної партії запевнив, що йому не цікаві соціологічні дослідження, які підтверджують, що "Наша Україна" не має шансів потрапити до парламенту.

"Пройдемо ми чи ні, мене не цікавить. Те, що ми зараз робимо для формування правоцентристської, класичної партії в Україні - ця справа все одно не загине, як не загинула справа ОУН-УПА, вояки якої боролися і вірили у незалежну Україну", - сказав Юрій Костенко в інтерв'ю ВВС Україна.

Патріотичний настрій лідерів "Нашої України" затьмарило запитання журналістки до Віктора Ющенка про те, чи вже виїхав він із державної дачі. Екс-президент відповів, що не виїхав, і коли це станеться, він обов'язково повідомить.

"Це питання законодавства і статусу особи. Я президент, і це означає певний статус", - сказавши ці слова, Віктор Ющенко повернувся до зали, де затверджували кандидатів у мажоритарних округах.

Новини на цю ж тему