Свобода на виборах: "спецназ опозиції"

кандидати у депутати від "Свободи"

Права партія "Свобода" впевнена у тому, що пройде до Верховної Ради і що вперше з часу незалежності в українському парламенті з'явиться націоналістична фракція.

"Свобода" іде у бій, якого давно чекала і про який давно мріяла", - так заявив один із активістів партії Андрій Іллєнко, син відомого українського режисера Юрія Іллєнка.

Атмосфера партійного з'їзду "Свободи" справді нагадувала підготовку до бою.

"Ми йдемо боротися проти окупантів", - заявив лідер "Свободи" Олег Тягнибок.

"Ми оголосили, фактично, війну. Бо ми є люди із зовсім іншим світобаченням", - переконувала однопартійців філолог Ірина Фаріон.

"Рука не здригнеться змінити все на користь українців?" - кілька разів впродовж з'їзду запитував однодумців Олег Тягнибок і чув у відповідь запевнення, що ні, не здригнеться.

Кандидати скрізь, навіть у Єнакієвому

"Свобода" висунула 35 кандидатів у мажоритарних округах. Усіх їх по черзі лідер партії запрошував на сцену, а делегати з'їзду проводжали оплесками. Переважна більшість - це лідери місцевих осередків партії. Кандидати у депутати були узгоджені із об'єднаною опозицією, тож усіх їх зобов'язалася підтримувати "Батьківщина".

Серед кандидатів в одномандатних округах, зокрема, Андрій Іллєнко (балотуватиметься на Троєщині у Києві), голови Івано-Франківської та Тернопільської обласних рад Олександр Сич і Олексій Кайда, мовознавець Ірина Фаріон, брат Олега Тягнибока Андрій Тягнибок - обоє боротимуться за мандат на Львівщині.

Як запевнив лідер партії, її кандидати братимуть участь у виборах у всіх областях, включно із Донбасом і Кримом. Кандидат від "Свободи" буде навіть у Єнакієвому, на батьківщині президента Януковича.

З'їзд також затвердив виборчий партійний список із 225-ти кандидатів, причому Олег Тягнибок звернувся до присутніх із закликом отримати право бути номером 225. Охочі знайшлися і один із них був включений до списку.

До першої п’ятірки виборчого списку ВО "Свобода" увійшли лідер партії Олег Тягнибок, актор і заступник голови партії Богдан Бенюк, заступник голови партії Андрій Мохник, журналіст і заступник голови Ігор Мірошниченко та Олександр Шевченко, доктор юридичних наук, професор Київського університету імені Тараса Шевченка.

Олег Тягнибок протягом усього з'їзду запевняв колег у тому, що партія пройде до Верховної Ради і що "Свобода" претендуватиме навіть на посаду голови Верховної Ради.

Не забув Олег Тягнибок і про тих, з ким "Свобода" уклала тимчасовий союз - об'єднану опозицію "Батьківщина".

"Свобода" стала таким собі спецназом української опозиції", - підсумував лідер партії, додавши, що в ній немає "підлих, нахабних кар'єристів", а понад 340 свободівців минулого року "пройшли через СІЗО і тюрми, захищаючи Україну".

Радикальна програма

Виборча програма "Свободи" під назвою "Своя влада, своя власність, своя гідність на своїй Богом даній землі!" - не менш амбітна, ніж заяви її лідерів.

Першочерговими кроками у парламенті Олег Тягнибок назвав відставку уряду, скасування Харківських угод, мовного закону, Пенсійної реформи, ухвалення закону про імпічмент президенту.

"Свобода" також обіцяє розслідувати приватизиційні процеси і повернути у власність народу природні монополії, протидіяти створенню ринку землі.

Окрім того, у партійній програмі - повернення графи "національсть" у паспорти, розкриття усіх архівів НКВД і КДБ, заборона у судовому порядку комуністичної ідеології, визнання вояків УПА, скасування депутатської недоторканості, запровадження голосування парламентарів за відбитком пальців, повернення до пропорційної системи виборів.

Хтось із делегатів запропонував записати у програму заборону не лише комуністичної, але й нацистської ідеології, однак Олег Тягнибок нагадав, що в українському законодавстві вона і так заборонена.

Гроші і оптимізм

Останнім часом в інтернет-просторі з'являлася інформація про те, що партію "Свобода" фінансує один із найбагатших українців, який входить до Партії регіонів.

Водночас, Олег Тягнибок заявив журналістам, що фінансування виборчої кампанії відбуватиметься виключно на кошти членіі партії, а кандидати у мажоритарних округах забезпечуватимуть свою кампанію самостійно.

"Скільки зберемо, стільки і витратимо", - сказав лідер партії і запевнив, що за усі зібрані і витрачені кошти "Свобода" зможе прозвітувати.

За його словами, на сьогодні на рахунок партії виключно від членів "Свободи" надійшло 2,5 мільйона гривень, і він сподівається, що протягом виборчої кампанії будуть залучені нові кошти.

"Хлопці - зможете? Бо ми, дівчата, мусимо", - так заявила з трибуни з'їзду Ірина Фаріон після того, як делегати затвердили виборчу програму і кандидатів у депутати.

"Ми маємо заборонити собі мати справу із сумнівами, песимізмом, поганим настроєм. Бо песимізм - це влада розуму, оптимізм - це влада волі. Посилайте від себе далеко песимістів, вони теоретики. Оптимісти - це ті, хто щось робить", - закликала однопартійців Ірина Фаріон.

Можливо, надихнутий її дуже оптимістичним виступом, Андрій Іллєнко проголосив найбільш радикальну заяву з'їзду: "Ми переможемо цих виродків, пересаджаємо і перестріляємо їх усіх". Ці його слова, на відміну від попереднього виступу, не були підтримані бурхливими оплесками.

Новини на цю ж тему