Янукович підписав закон про мовну політику

Останнє поновлення: Середа, 8 серпня, 2012 p., 14:51 GMT 17:51 за Києвом
Віктор Янукович

Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів утворити робочу групу для удосконалення мовного законодавства

Президент Віктор Янукович підписав закон "Про засади державної мовної політики" та доручив Кабінету Міністрів утворити робочу групу для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо застосування мов в Україні.

Як повідомляє прес-служба президента, у дорученні президента вказано, що метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави, гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян України.

У дорученні президента також йдеться про необхідність затвердження Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови.

Верховна Рада ухвалила закон про мови 3 липня.

Голова парламенту Володимир Литвин спершу відмовлявся підписати цей закон і навіть подав прохання про відставку. Однак зрештою зробив це й передав мовний закон на підпис президентові.

Ухвалення закону "Про основи державної мовної політики" викликали протести по Україні. Низка активістів Клацнути оголосили голодування у центрі Києва під "Українським Домом".

Автори мовного законопроекту - депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

Закон встановлює, що державною мовою є українська мова, і істотно розширює використання регіональних мов, серед яких російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська та інші.

Якщо кількість носіїв однієї з цих мов перевищує 10% від населення певного регіону, закон передбачає, що використання цієї мови може бути розширене за рішенням місцевої ради.

В опозиції неодноразово заявляли, що закон де-факто зробить російську мову другою державною.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS