Землетрус в Ірані: триває пошуково-рятувальна операція

землетрус в Ірані Копирайт изображения AFP
Image caption Рятувальники продовжують розбирати завали і шукати тих, що вижили.

В іранській провінції Східний Азербайджан, де в ніч на неділю сталися два сильних землетруси, триває пошуково-рятувальна операція. Внаслідок стихії загинуло понад 300 людей, ще дві тисячі отримали поранення.

У постраждалий регіон направлено 66 команд рятувальників, понад 200 машин швидкої допомоги та п’ять гелікоптерів.

Заступник міністра внутрішніх справ Ірану Хасан Гадамі у неділю заявив, що "усі, хто перебували під завалами врятовані" і висловив сподівання, що кількість жертв землетрусу не зростатиме.

Два землетруси силою 6,4 і 6,3 бали сталися у суботу, 11 серпня, поблизу міста Тебриз та Ахар.

Влада Ірану каже, що основна увага зосереджена на тому, аби постраждалі, які залишилися без даху над головою отримали харчі і тимчасовий притулок.

Тисячі людей провели минулу ніч в наметах або під відкритим небом. Їм видають питну воду і хліб, а також теплі ковдри.

Люди, які бояться повертатися додому через підземні поштовхи, яких після землетрусів сталося кілька десятків, ночували на стадіоні міста Тебриз.

За словами представника іранського Червоного Півмісяця, близько 16 тисяч осіб були змушені залишити домівки і зараз перебувають у тимчасових помешканнях.

"Братська могила"

У результаті стихії щонайменше шість сіл зруйновані повністю, усього постраждало 60 населених пунктів. За повідомленням державного телебачення, вони зруйновані на 50-80%.

Копирайт изображения AFP
Image caption Рятувальна операція була ускладнена темрявою - землетруси сталися вночі

Серйозний збиток нанесений і будівлям в довколишніх містах Ахар і Геріс.

"Село схоже на братську могилу", - розповів Алірез Гайдарі, який шукав врятованих у Баже Бай.

"Є також багато інших сіл, які були повністю знищені", - додав він. Місцеві жителі розповіли, що 33 з 414 мешканців села загинули.

За повідомленням, зв'язок з районами лиха перерваний – у результаті землетрусу були пошкоджені комунікаційні лінії, зв'язок між людьми та рятувальниками здійснюється за допомогою рацій.

"Землетрус створив величезну паніку серед людей, – повідомила ВВС по мобільному телефоні одна з мешканок Тебріза. – Усі кинулися на вулицю, скрізь лунають сирени автомобілів швидкої допомоги.

Рятувальна операція

Одразу після повідомлення про землетруси до району стихійного лиха були направлені рятувальники. Але їх зусилля були обмежені одразу.

"На жаль, досі під уламками перебуває певна кількість людей, але знайти їх дуже складно через темряву", - сказав керівник національної рятувальної операції Голам Реза Масумі.

Державне телебачення Ірану показало кадри, на яких видно тисячі родин, що ночують під відкритим небом у парках, а також тіла, які лежать на підлозі моргу в Ахарі, у тому числі дітей.

Копирайт изображения AFP
Image caption Тисячі людей провели ніч під відкритим небом, їм видають воду і хліб, а також теплі ковдри

З настанням ранку неділі рятувальники з собаками продовжили роботу на руїнах в Табрізі.

Місцеві чиновники зазначають, що майже усі смерті зафіксовані у сільській місцевості. Ймовірно, припускають вони, це через те, що будівлі у містах міцніші.

Землетрус стався наприкінці дня, коли більшість людей готувалися до вечері, що під час священного місяця Рамадану дозволено лише після заходу сонця.

Місцеві чиновники напередодні попередили людей, щоб вони залишилися на вулиці вночі через небезпеку підземних поштовхів.

Землетруси – не рідкість в Ірані, який знаходиться у зоні підвищеної сейсмічної активності.

Найсильніший землетрус в країні стався в грудні 2003 року, тоді в результаті підземного поштовху магнітудою 6,6 загинули близько 30 тисяч людей, а також повністю зруйнувалося древнє місто Бам на південному сході країни.

Новини на цю ж тему