Суд завершив розгляд касації Тимошенко: хроніка

Останнє поновлення: Понеділок, 20 серпня, 2012 p., 18:39 GMT 21:39 за Києвом
Попереднє засідання

Вищий спеціалізований суд розглядає касаційну скаргу Тимошенко вже два засідання поспіль - у четвер, 16 серпня, і у вівторок, 21 серпня

Вищий спеціалізований суд у Києві завершив розгляд касаційної скарги Юлії Тимошенко на вирок у "газовій справі". Судді, однак, не уточнили, коли саме буде оголошено їхнє рішення.

На думку захисника пані Тимошенко Сергія Власенка, ухвала суду з'явиться "на 100% після 28 серпня", коли скаргу екс-прем'єра почне розглядати Європейський суд з прав людини.

ВВС Україна стежила за розглядом справи в режимі реального часу.

13:08 Представник державного обвинувачення Оксана Дрогобицька не змогла назвати мотиви скоєння злочину Юлією Тимошенко, а також, чи були у діях екс-прем'єра корисливі мотиви.

Після завершення судового засідання журналісти близько десяти разів ставили їй лише це питання. Однак Оксана Дрогобицька відповідала, що мотиви були і вони містяться у матеріалах кримінальної справи, по якій вона доповідала у суді.

"Особиста вигода - так, була, бо вина Юлії Тимошенко доведена", - лише заявила пані Дрогобицька. Вона також сказала, що ці мотиви були "аж ніяк не політичні", однак не уточнила, про що йдеться.

Після наполягань журналістів відповісти на запитання про мотиви Оксана Дрогобицька кілька разів запитала, чи є інші запитання, а по тому залишила залу суду.

12:59 Лідери об'єднаної опозиції Олександр Турчинов та Арсеній Яценюк важають, що суддя Станіслав Міщенко не оголосив дати оголошення рішення суду, оскільки воно залежатиме від адміністрації президента України.

Адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко також заявив журналістам, що у суді стався "безпрецедентний випадок", коли головуючий у суді не повідомив часу оголошення рішення. За його словами, це означає, що цим рішенням "будуть маніпулювати".

Водночас Сергій Власенко припусив, що ухвала суду буде оголошена "на 100% після 28 серпня", коли скаргу екс-прем'єра почне розглядати Європейський суд з прав людини. Адвокат також пов'язав дату оголошення рішення із судовим засіданням у справі корпорації ЄЕСУ, яке призначене на 11 вересня у Харкові.

За словами пана Власенка, швидше за все, Вищий спеціалізований суд оголосить рішення між 10 і 13 вересня.

Сергій Власенко, а також Арсеній Яценюк сказали, що вони очікують будь-якої ухвали касаційної інстанції і впевнені, що воно не буде об'єктивним. Водночас вони заявили, що сподіваються лише на Європейський суд з прав людини.

12:40 Головуючий на судовому засіданні Станіслав Міщенко оголосив перерву у засіданні суду і пішов разом із іншими суддями до нарадчої кімнати для підготовки ухвали суду на касаційну скаргу Юлії Тимошенко.

Він не повідомив, коли може бути оголошене рішення, сказавши лише, що про час наступного засідання учасники процесу будуть попереджені завчасно.

Перед тим, як судова колегія залишила залу суду, прокурор Оксана Дрогобицька заявила, що державне обвинувачення вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу Юлії Тимошенко і залишити судові рішення Печерського суду Києва та Апеляційного суду столиці без змін.

12:21 Генеральна прокуратура вважає, що Юлія Тимошенко і її захисники зумисне затягували розгляд газової справи у судах і вводили в оману суспільство. Про це заявила прокурор Оксана Дрогобицька.

"Метою Юлії Тимошенко було відволікти увагу суспільства від тяжкості скоєного злочину", - сказала вона.

Прокурор також заявила, що екс-голова уряду обрала "не правовий, а політичний" спосіб захисту у Печерському суді: "Вона постійно ображала суддю і прокурорів, називаючи їх "нелюдь", "маріонетка", "фашист". Такі методи захисту теж можуть свідчити про вину у скоєнні злочину", - заявила Оксана Дрогобицька.

Ця заява знову викликала сміх і вигуки прихильників екс-прем’єра.

12:11 Прокурор Оксана Дрогобицька у своєму виступі обмовилася, назвавши Юлію Тимошенко "президентом України". Це викликало бурхливу реакцію прихильників екс-голови уряду, які почали аплодувати і вигукувати: "Повторіть іще раз!".

Виступ прокурора Дрогобицької триває вже близько години. Захисники і прихильники знову почали коментувати її виступ. Суддя Станіслав Міщенко вкотре попередив про можливість видалення із засідання порушників порядку.

11:40 Прокурор Оксана Дрогобицька заявила, що Юлія Тимошенко одноосібно затвердила і надала голові "Нафтогазу України" Олегу Дубині директиви на переговори із російським "Газпромом", таким чином перевищивши повноваження голови уряду.

"Вона умисно вчинила дії, що виходять за межі повноважень прем’єр-міністра", - сказала прокурор. За її словами, дії екс-прем’єра призвели до того, що збитки компанії "Нафтогаз" 2009 року сягнули понад 1 млрд. 500 млн. гривень.

Як передає кореспондент ВВС, Оксана Дрогобицька посилається на допити свідків - колишнього президента Віктора Ющенка, екс-глави "Нафтогазу" Олега Дубини та інших урядовців.

Захисники та прихильники Юлії Тимошенко вже не перебивають прокурора. Лише адвокат Микола Сірий майже весь вступ Оксани Дрогобицької демонстративно стояв навпроти неї.

11:05 Прокурор Оксана Дрогобицька заявила, що її виступ ґрунтується на матеріалах судового слідства та показах свідків. Зокрема, говорячи про переговори із Володимиром Путіним, вона використовувала свідчення міністра закордонних справ Костянтина Грищенка (у 2009 році - посла України в Росії).

Слова Оксани Дрогобицької про невмотивовану формулу ціни на газ, про яку домовилася екс-голова уряду, знову викликали протести захисників. Зокрема, адвокат Сергій Власенко заявив, що матеріали, які оприлюднюються, "не мають стосунку до змісту звинувачень". Суддя Станіслав Міщенко вкотре попередив учасників процесу про неприпустимість порушення порядку в залі суду.

10:54 Засідання суду відновилося. Прокурор Оксана Дрогобицька продовжує виступ.

На засіданні Вищого спеціалізованого суду присутні лідери опозиційної "Батьківщини" Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов, близько 20-ти депутатів парламенту фракції "БЮТ-батьківщина". Також на засідання прибув уповноважений представник Європарламенту Пет Кокс.

10:27 Головуючий на засіданні Станіслав Міщенко оголосив 30-хвилинну перерву у зв’язку із порушенням порядку учасниками процесу.

Як передає кореспондент ВВС-Україна, з перших хвилин виступу прокурора Оксани Дрогобицької захисники екс-прем’єра, а також депутати парламенту з фракції "БЮТ-Батьківщина", присутні на засіданні, висловлювали невдоволення змістом її виступу.

Оксана Дрогобицька заявила, що під час судового слідства було повністю доведено вину Юлі Тимошенко, перевищення нею службових повноважень під час підписання газових угод 2009 року.

"У ході судового слідства було встановлено, що базові угоди були визначені не під час переговорів делегацій, а особисто між Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним. Юлія Тимошенко буквально змусила Володимира Путіна зробити спільну заяву для преси," - заявила пані Дрогобицька.

Саме ці слова представника прокуратури викликали протести захисників Тимошенко. Вони вигукували "Брехню каже!", після чого суддя Станіслав Міщенко попередив присутніх про можливе видалення з зали порушників.

Депутат Юрій Кармазін доводив, що твердження представника держобвинувачення можуть "негативно вплинути на україно-російські відносини".

Суддя Станіслав Міщенко заявив, що учасники процесу можуть говорити те, що вважають за потрібне і у разі порушення дисципліни він може взагалі перенести засідання на інший день.

10:04 Розпочалося засідання суду. Слово для виступу отримала представник Генпрокуратури Оксана Дрогобицька.

10:01 Близько 800 прихильників Юлії Тимошенко о 9:15 почали ходу до Вищого спеціалізованому суду, повідомляє агенція "Українські новини". Вони тримають у руках прапори об'єднаної опозиції, плакати з гаслом "Юлі - волю!".

Перед початком ходи до людей звернулися депутат Верховної Ради від фракції "БЮТ-Батьківщина" Юрій Одарченко, який попросив підтримати Юлію Тимошенко.

Він повідомив, що на засіданні суду будуть присутні представник Європарламенту Пет Кокс і екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, а також посли деяких держав.

09:45 Об’єднана опозиція проводить пішу ходу на підтримку Юлії Тимошенко. У понеділок опозиція закликала своїх прихильників зібратися перед початком засідання Вищого спеціалізованого суду з розгляду кримінальних і цивільних справ, який продовжить розглядати касаційну скаргу на вирок екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко у газовій справі о 10:00 21 серпня.

Як передає агенція Інтерфакс станом на 9:00 біля метро Хрещатик на вулиці Інститутській перебувало близько 200 людей.

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS