Європейський суд почав розгляд скарги Тимошенко

Останнє поновлення: Вівторок, 28 серпня, 2012 p., 14:59 GMT 17:59 за Києвом
Європейський суд

Остаточне рішення у справі пані Тимошенко ЄСПЛ ухвалить пізніше

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі у вівторок розпочав розгляд скарги ув’язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко проти України в "газовій справі".

Публічні слухання розпочалися близько 15:30 за київським часом, а безпосереднє рішення суд ухвалить "на подальшому етапі", як сказано в прес-релізі ЄСПЛ.

У своїй скарзі екс-прем'єр стверджує, що її затримання було політично мотивованим, та пише про неадекватні умови утримання під вартою без надання належної медичної допомоги. У документі також йдеться про те, що за пані Тимошенко під час її перебування в харківській клініці велося цілодобове спостереження.

15 березня ЄСПЛ вимагав від уряду України забезпечити адекватне медичне лікування пані Тимошенко. У травні її перевели до Центральної клінічної лікарні №5 в Харкові, де її лікують за рекомендаціями німецьких лікарів з клініки "Шаріте".

У жовтні минулого року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до семи років ув'язнення за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. В уряді вважають, що ці угоди були вкрай невигідні для України.

У середу Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ має оголосити рішення щодо касації захисту екс-прем'єра в цій справі.

Тим часом пані Тимошенко інкримінують також фінансові зловживання, що стосуються діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України", яку вона очолювала в 1990-х роках.

Власенко: президент має "дати вказівку"

Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко вважає, що Європейський суд у повному обсязі задовольнить скаргу його підзахисної.

"Я переконаний в тому, що Європейський суд визнає політичне підгрунтя переслідування Юлії Тимошенко, що для нас є найбільш важливим у цій ситуації"

Сергій Власенко, захисник Юлії Тимошенко

"Я переконаний в тому, що Європейський суд визнає політичне підгрунтя переслідування Юлії Тимошенко, що для нас є найбільш важливим у цій ситуації. Також Європейський суд розгляне всі інші вимоги, які вказані у нас в заяві", - цитує пана Власенка Клацнути Інтерфакс-Україна.

За його словами, президент Віктор Янукович в день оголошення ухвали суду повинен "дати вказівку підконтрольним йому судам відпустити Тимошенко".

Пан Власенко додав, що ЄСПЛ розгляне порушення по тих статтях Європейської конвенції з прав людини, в яких йдеться про жорстоке поводження, незаконне затримання та утримання під вартою, політичне переслідування і втручання в приватне життя.

"Стаття 6 - право на справедливий суд - знаходиться в скарзі, але ми поки що не отримали по ній питань від Європейського суду з прав людини", - сказав захисник.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS