У Лівії вбили посла США

Останнє поновлення: Середа, 12 вересня, 2012 p., 07:01 GMT 10:01 за Києвом
Напад у Бенгазі

За повідомленням, посол Крістофер Стівенс задихнувся димом під час нападу

Серед чотирьох американських чиновників, убитих у Лівії під час протестів проти створеного в США фільму, який начебто оскверняє пророка Мухаммеда, - посол Крістофер Стівенс.

Цю інформацію підтвердив президент США Барак Обама.

Озброєні чоловіки штурмували консульство США в східному лівійському місті Бенгазі. Спочатку вони закидали будівлю гранатами, а потім підпалили її. Відомо про щонайменше одного пораненого.

У вівторок учасники протесту проти фільму проламали огорожу довкола американського посольства у столиці Єгипту Каїрі.

Під час нападу в Бенгазі охорона консульства відстрілювалася, однак лівійські чиновники кажуть, що протестувальників було значно більше, ніж охоронців.

Представник лівійської влади сказав, що посол Стівенс помер, задихнувшись димом.

Заклики в соцмережах

Раніше держсекретар США Гілларі Клінтон у своїй заяві підтвердила загибель одного дипломата. "Ця жахлива втрата глибоко ранила нас усіх", - сказала вона.

"Дозвольте заявити однозначно: для таких насильницьких дій не може бути жодного виправдання"

Гілларі Клінтон, держсекретар США

"Дехто намагається виправдати таку лиху поведінку реакцією на провокативні матеріали, викладені в інтернеті", - сказала вона.

"Сполучені Штати висловлюють жаль з приводу будь-яких умисних намагань очорнити релігійні вірування інших людей. Але дозвольте заявити однозначно: для таких насильницьких дій не може бути жодного виправдання", - наголосила пані Клінтон.

За повідомленнями, до нападу причетне воєнізоване угруповання Ансар аль-Шаріа, однак воно заперечує це, каже кореспондент ВВС в Тріполі Рана Джавад.

За словами кореспондента, після конфлікту довкола усунення від влади полковника Муаммара Каддафі минулого року багато людей досі володіють зброєю.

Фільм, який спричинив демонстрації, створив 52-річний громадянин США з Каліфорнії Сем Бейсил, а його просуванням займався копт, який емігрував з Єгипту.

Про цих двох чоловіків кажуть, що вони дотримуються антиісламських поглядів.

Трейлер до малобюджетної стрічки з'явився на YouTube з арабською озвучкою.

Після того у соцмережах появилися заклики протестувати у Тріполі проти політики США, однак досі ніяких заворушень з цього приводу не виникало, каже наш кореспондент.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS