На виборах у Нідерландах перемогли проєвропейські сили

Останнє поновлення: Четвер, 13 вересня, 2012 p., 09:45 GMT 12:45 за Києвом
Марк Рютте

Марк Рютте каже, що прагне сформувати коаліцію якнайшвидше

Виборці у Нідерландах підтримали дві проєвропейські центристські партії, а євроскептики з Партії свободи, яка виступає проти імміграції, зазнали втрат.

Після підрахунку майже всіх голосів нідерландський прем'єр Марк Рютте заявив про перемогу очолюваної ним Народної партії за свободу і демократію. Лівоцентристська Трудова партія Дідеріка Самсона, як виглядає, посіла друге місце за кількістю здобутих голосів.

Обидві партії вочевидь отримають у парламенті ще більше місць, аніж прогнозували соціологічні опитування.

Парламентські вибори, які відбулись у середу, розглядаються як опитування громадської думки про заходи жорсткої економії та фінансову підтримку, надану ЄС деяким країнам єврозони, що не змогли самостійно впоратися з кризою.

За результатами підрахунку 96% голосів Народна партія отримує 41 місце у нижній палаті парламенту, яка налічує загалом 150 місць. Трудова партія виборола 39 місць.

Ці дві партії-суперники теоретично можуть сформувати коаліційний уряд, однак їхні лідери відкидали таку можливість під час передвиборчої кампанії.

Партія свободи націоналіста Герта Вілдерса зазнала серйозних втрат. У цьому складі їй дістанеться 15 місць, тоді як раніше було 24.

Офіційні результати виборів будуть підтверджені у понеділок.

Боротьба за політичний курс

"Ми здобули найбільшу перемогу в історії"

Марк Рютте, прем'єр-міністр Голландії

"Ми здобули найбільшу перемогу в історії", - заявив прем'єр-міністр Марк Рютте. Він пообіцяв і далі проводити політику зменшення бюджетного дефіциту та стимулювання економіки через інвестиції у інфраструктуру.

За словами пана Рютте, він намагатиметься сформувати коаліцію якнайшвидше, хоча формальні переговори розпочнуться не раніше, аніж наступного тижня.

Погляди лідерів провідних партії, Рютте і Самсона, на шляхи подолання економічної кризи різні. Підхід пана Самсона вважають схожим на політику нещодавно обраного французького президента-соціаліста Франсуа Олланда, який хоче збільшити витрати і підняти податки для багатих.

Погляди прем'єра порівнюють із курсом німецького канцлера Ангели Меркель на запровадження заходів економії, спрямованих на зменшення дефіциту.

Експерти вважають, що результат виборів у Нідерландах свідчить на користь німецької кампанії щодо бюджетної дисципліни країн єврозони.

Теперішні дострокові вибори були призначені після того, як шість місяців тому Партія свободи відмовилась підтримувати плани прем'єра щодо скорочення бюджетних витр.

Більше на цю тему

Теґи

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS