Протестувальники у Лівії вигнали воєнізовані групи із штаб-квартир

Останнє поновлення: Субота, 22 вересня, 2012 p., 13:41 GMT 16:41 за Києвом
Лівія

Протестувальники напали на штаб-квартиру ісламістської групи "Ансар аль-Шаріа", підозрюваної у причетності до нападу на американське консульство 11 вересня

Воєнізоване угруповання, членів якого підозрюють у причетності до нападу на американське консульство 11 вересня, було вигнане із штаб-квартири у лівійському Бенгазі.

Поліція та протестувальники напали на штаб-квартиру ісламістської групи "Ансар аль-Шаріа".

Напад скоїли і на штаб-квартиру групи "Sahaty Brigade", під час якого загинули щонайменше дев'ять людей.

Перед цим десятки тисяч прибічників світського устрою у країні вийшли на вулиці, виступаючи проти нападу на американське посольство.

Демонстранти вимагали заборонити та розпустити озброєні ополчення, які відмовились скласти зброю після повалення полковника Муаммара Каддафі минулого року.

Тоді внаслідок нападу, спричиненого випущеним у США антиісламським фільмом "Невинність мусульман", загинули чотири людини, зокрема посол США у Лівії Кріс Стівенс.

Хвилі масових протестів проти фільму пройшли усім мусульманським світом. У Пакистані у п'ятницю щонайменше 19 людей загинули у сутичках з поліцією.

США закликали своїх громадян не подорожувати до Пакистану, а посольство США у країні оплатило ролики на пакистанських телеканалах, які показують президента США Барака Обаму та Держсекретаря Гілларі Клінтон, які засуджують фільм.

"Чесні бригади"

Як повідомляють очевидці, прибічники "Ансар аль-Шаріа" вишикувались біля штаб-квартири організації у Бенгазі та махали чорно-білими банерами.

Вони стріляли у повітря та намагались розігнати демонстрантів, проте втекли після того, як будівлю оточив натовп, люди у якому вигукували "ні збройним групам".

Протестувальники підпалили декілька будівель та машину.

Під час нападу на штаб-квартиру ультра-ісламістської організації "Sahaty Brigade", три людини загинули та ще щонайменше 20 зазнали поранень, повідомляють чиновники та очевидці.

Бенгазі

Багато лівійців засудили напад на американське посольство

У інших епізодах ще одна людина була вбита і ще близько 20 поранені.

У суботу у місті також знайшли тіла шести людей, які, як повідомляється, були застрелені так, що це "виглядало як страта".

Як повідомляє кореспондент ВВС у Тріполі, угруповання "Sahaty Brigade" ймовірно діє під керівництвом Міністерства оборони Лівії.

Лівійські високопосадовці заявили, що люди мають розрізняти групи шахраїв-ополченців та чесні бригади, які допомагали охороняти місто під час повстання проти Муаммара Каддафі.

Загалом у п'ятницю Бенгазі на вулиці вийшли близько 30 000 людей.

"Я не хочу, щоб мене на вулиці зупиняв озброєний чоловік у одязі в стилі афганців та наказував мені, я хочу бачити тільки людей у формі", - заявив студент університету Омар Мохаммед, який брав участь у повстанні проти "Ансар аль-Шаріа".

Багато лівійців засудили напад на американське посольство.

З часів заворушення проти Каддафі це найбільше повстання у Бенгазі.

У багатьох частинах країни озброєні угруповання, які допомагали скинути Каддафі, досі залишаються при владі. Вони краще озброєні ніж офіційна армія Лівії.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS