У Криму мітингуватимуть проти "Невинності мусульман"

Останнє поновлення: Середа, 26 вересня, 2012 p., 10:44 GMT 13:44 за Києвом
Листівка до мітингу

Громаду "Давет", котра організовує мітинг, пов'язують з Ісламською партією визволення, яку в деяких країнах вважають радикальною

У четвер мусульманська організація планує організувати в Сімферополі мітинг проти створеного в США фільму "Невинність мусульман", який висміює пророка Мухаммеда. Проти цього виступає Духовне управління мусульман Криму (ДУМК)

Організатор акції - автономна мусульманська громада "Давет" ("Запрошення"), яку пов’язують з Ісламською партією визволення, що вважається радикальною у деяких країнах.

Флаєри із запрошенням взяти участь у мітингу поширюють в місцях компактного проживання кримських татар та біля мечетей півострова.

"О, мусульмани Криму! Відкиньте мовчання! Вони оббрехали Пророка цієї уми – Посланця Аллаху! – написано у флаєрі. – Вони прагнуть представити Іслам в образі релігії терору та сатанізму, наче Іслам є причиною вбивств і відсталості. Прийдіть на мітинг! Захистить свою релігію!".

У Духовному управлінні мусульман виступають проти запланованого мітингу, бо вважають його піаром Ісламської партії визволення, яку в ДУМК називають сектою.

"Якщо ми, мусульмани, на кожну провокацію так відповідатимемо, у суспільстві наростатиме хвилювання. Реакція має бути більш конструктивною"

Айдер Ісмаїлов, заступник муфтія Криму

"Ми вважаємо, що цей фільм випущений з метою спровокувати мусульман на якісь радикальні дії. Якщо ми, мусульмани, на кожну провокацію так відповідатимемо, у суспільстві наростатиме хвилювання. Реакція має бути більш конструктивною, спрямованою на те, щоб люди побачили іслам в істинному вигляді, як релігію миру, добра й справедливості", - сказав ВВС Україна заступник муфтія Криму Айдер Ісмаїлов.

У громаді "Давет" спростовують закиди про самопіар. "Ми закликаємо приєднатися до акції всіх мусульман, незалежно від того, які течії вони представляють, щоб висловити свій протест проти цього скандального фільму, щоб захистити честь мусульман", - сказав речник громади Абдуселям Селяметов.

За його словами, в "Даветі" розраховують на участь у мітингу щонайменше 5 тисяч кримських мусульман.

Фільм, створений любителями з США і розміщений в інтернеті, викликав хвилю протестів в мусульманських країнах.

Мітинг проти Асада без сирійців

5 серпня, попри судову заборону, громада "Давет" провела у Сімферополі мітинг проти режиму Башара Асада у Сирії.

При цьому організатори не дозволили взяти участь в акції українським сирійцям, які симпатизують сирійській опозиції.

"Дивно виходить: мітинг на підтримку народу Сирії, але таке відношення до сирійців, які прибули на нього. Підло спекулювати такими речами", - сказав голова харківської організації "Сирійській дім" Аль Махаммад Атеф Алі. Він спеціально прибув на мітинг, в якому, за різними оцінками, взяли участь від 400 до 2 тисяч людей.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS