Президент Freedom House: США не мають "пряників" для України

Останнє поновлення: Четвер, 18 жовтня, 2012 p., 09:27 GMT 12:27 за Києвом
Креймер

У квітні президент Freedom House зустрічався з Віктором Януковичем

Якщо парламентські вибори в Україні пройдуть з порушеннями, можна очікувати жорсткої реакції з боку Заходу. Про це у Вашингтоні заявив президент Freedom House Девід Креймер на слуханні в Атлантичній Раді 17 жовтня.

На засіданні були присутні американські та європейські експерти, а також американські спостерігачі, які вирушать на українські парламентські вибори.

"Справа в тому, що Україна може провести демократичні вибори на противагу Росії чи Білорусі. Жорстка реакція у разі фальсифікацій буде викликана фрустрацією, яку відчуватиме Захід по відношенню до України, якщо влада в Києві не дослухається до закликів міжнародної спільноти", - заявив пан Креймер.

Спостерігачі Міжнародного республіканського інституту (IRI) і Національного Демократичного інституту ( NDI) виявили кілька порушень у передвиборчій кампанії в Україні.

Регіональний директор Національного демократичного інституту Лаура Джувет, делегація якого нещодавно повернулася з України, заявила про виявлені факти тиску на різних українських кандидатів.

"США будуть дуже уважні до того, як пройдуть вибори в Україні 28 жовтня, які справді є шансом повернення на демократичний шлях"

Девід Креймер, президент Freedom House

Лаура Джувет: "За нашими джерелами, можна говорити про, принаймні, 14 випадків тиску на кандидатів, які чинили, зокрема, податкові служби. Серед цих кандидатів на парламентські вибори не було представників Партії Регіонів. Інша серйозна проблема - підкуп виборців у різний спосіб, включно із пропозиціями медичного обстеження та грошей".

Спостерігачі Міжнародного Республіканського інституту (IRI) вирушать до України за кілька днів. Регіональний директор інституту Стівен Нікс заявив, що окрема увага спостерігачів буде приділена одномандатним округам:

"Як ми знаємо, якщо відбудеться суперечка, хто саме переміг в одномандатному окрузі, цей конфлікт буде вирішувати адміністративний суд. Ми будемо дуже уважні, яким чином ухвалять рішення і на чию користь".

Україна: ми - відкриті

Посол України в США Олександр Моцик у своєму виступі запевнив, що Україна серйозно ставиться до зауважень і зацікавлена у проведенні чесних виборів. Він наголосив, що Київ відкритий до спостерігачів і зробить все можливе для забезпечення їхньої роботи.

Говорячи про політику "батога і пряника" щодо України з боку Заходу, президент Freedom House Девід Креймер наголосив, що США в порівнянні з ЄС з цього питання стоять на різних позиціях.

"Пряники для України має більше ЄС, ніж США. Насамперед, це угода про Асоціацію з Євросоюзом, перспектива європейської інтеграції. Ми справді менше можемо запропонувати Україні. Але Сполучені Штати, дійсно, хочуть, щоб Україна відбулась як демократична держава, яка вже мала на наших очах "демократичні злети". Отже, США будуть дуже уважні до того, як пройдуть вибори в Україні 28 жовтня, які справді є шансом повернення на демократичний шлях".

У вересні, перебуваючи у США, президент України Віктор Янукович висловив Клацнути сподівання, що оцінками виборів спостерігачами буде неупередженою.

"Я переконаний, що невелика частина буде спостерігачів, які матимуть упереджене ставлення. Всі інші, безумовно, будуть дивитися і давати реальну оцінку", - сказав президент, додавши, що "влада зараз робить все, щоб закон не порушувався".

Пан Янукович також заявив, що проведення в Україні чесних і демократичних виборів до Верховної Ради дасть новий імпульс розвитку відносин України зі США та країнами Європейського Союзу.

15 жовтня глава українського уряду Микола Азаров заявив, на всіх 34 тисячах виборчих дільниць в Україні встановлені веб-камери для спостереження за перебігом голосування 28 жовтня. Влада каже, що це унеможливить фальсифікації.

Більше про вибори до Верховної Ради читайте в спейцпроекті ВВС Україна Клацнути Парламентські вибори - 2012.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS