Уряд визнає проблему тортур у міліції як "одну із найгостріших"

Останнє поновлення: Середа, 24 жовтня, 2012 p., 09:47 GMT 12:47 за Києвом
український міліціонер

Не лише правозахисники, але й уряд визнає тортури і жорстоке поводження із людьми у міліції

Український уряд визнає, що проблема тортур і жорстокого поводження із людьми у правоохоронних органах "лишається однією із найгостріших".

Про це йдеться у Національній доповіді про ситуацію із забезпеченням захисту прав людини, яку українська делегація в середу представить у Женеві членам Ради ООН з прав людини.

"Статистика перевірок в органах системи внутрішніх справ не є оптимістичною. За період першого кварталу 2012 року до підрозділів внутрішньої безпеки МВС надійшло 975 звернень громадян про порушення їхніх конституційних прав і свобод, у тому числі 211 - про тортури і тілесні ушкодження. Під час перевірок за 86-ма зверненнями інформація знайшла підтвердження. До дисциплінарної відповідальності було притягнуто 99 співробітників міліції, порушено 32 кримінальні справи за фактами порушення працівниками міліції конституційних прав і свобод громадян", - йдеться у доповіді.

Водночас автори документа зазначають, що в установах Державної пенітенціарної служби факти застосування тортур та іншого жорстокого поводження є поодинокими.

Національна доповідь буде представлена у рамках нового механізму діяльності Ради ООН з прав людини – Універсального періодичного огляду (УПО), який передбачає також аналіз інформації, отриманої від неурядових та міжнародних організацій.

"Статистика перевірок в органах системи внутрішніх справ не є оптимістичною"

Із Національної доповіді про дотримання прав людини в Україні

Як раніше повідомляв міністр юстиції Олександр Лавринович, координатором громадських консультацій, а також співорганізатором робочих зустрічей, що відбувалися в рамках національного обговорення доповіді, виступала Українська Гельсінська спілка з прав людини.

Українську делегацію у Женеві очолює урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький.

У доповіді уряд звітує за усіма аспектами дотримання прав людини в країні: у сфері судочинства, свободи слова, діяльності журналістів, релігії, національних меншин, трудового законодавства, ставлення до ув'язнених у слідчих ізоляторах, у сфері захисту прав неповнолітніх, інвалідів тощо.

У судах і СІЗО - покращення?

Зокрема, Кабінет Міністрів відзначає позитивні зміни у системі судочинства та утримання підозрюваних у СІЗО.

У доповіді наголошується на боротьбі із корупцією в судах.

"За період із 2008 до початку 2012 року до кримінальної відповідальності за корупційні злочини притягнуто до відповідальності 63 судді, із яких 45 - засуджені. При цьому протягом 2011- початку 2012 року порушено 44 кримінальні справи, із них 18 - за статтею 368 (отримання хабара). Засуджені 9 співробітників судових органів, із них 7 суддів", - ідеться у доповіді.

"За період із 2008 до початку 2012 року до кримінальної відповідальності за корупційні злочини притягнуто до відповідальності 63 судді, із яких 45 - засуджені"

Із Національної доповіді про дотримання прав людини в Україні

Її автори зазначають, що після запровадження автоматизованої системи документообігу і розподілу справ судді позбавлені можливості у будь-який спосіб впливати на "матеріально-технічне забезпечення суддів, а також процесуально втручатися у розгляд справ".

У доповіді також наголошується, що в країні запроваджена єдина система судів касаційної інстанції на чолі із відповідними вищими судами, що розв'язало проблему "подвійної касації".

Уряд запевняє, що умови утримання підозрюваних у слідчих ізоляторах поліпшилися: "у більшості ізоляторів тимчасового утримання органів внутрішніх справ створені умови для перебування у них громадян із розрахунку чотири квадратних метри на одну людину, обладнані індивідуальні спальні місця, санітарні вузли".

До позитивних реформ у правоохоронних органах уряд відносить ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу, який набуде чинності у листопаді 2012 року, а також підготовку нових законів про адвокатуру та про прокуратуру, які відповідатимуть міжнародним стандартам.

Журналісти більш захищені?

У Національній доповіді уряд відзначає поліпшення ситуації у безперешкодній діяльності журналістів.

"У 2010 році було зареєстровано 159 постраждалих працівників ЗМІ, із яких загинуло п'ятеро осіб. У 2011 році кількість постраждалих зменшилася на 21,4%. Зменшилося на 40% кількість загиблих працівників ЗМІ . За п'ять місяців поточного року зареєстровано 45 працівників ЗМІ, які постраждали від злочинів, що на 43,8% менше, ніж за аналогічний період 2011 року. Також у поточному році не зареєстровано жодного факту загибелі працівника ЗМІ внаслідок скоєння проти нього злочину", - вказується у документі.

Універсальний періодичний огляд щодо зобов‘язань у галузі прав людини – це механізм моніторингу прав людини, який охоплює кожну зі 193 країн, що входять до ООН. Огляд спрямований на покращення ситуації з дотриманням прав людини, виконання державами обов'язків і зобов'язань в галузі прав людини тощо.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS