ЦВК не може встановити результати виборів на 5-х округах

Останнє поновлення: Понеділок, 5 листопада, 2012 p., 17:03 GMT 19:03 за Києвом
ЦВК

ЦВК не може підрахувати результати виборів у п'яти округах, і просить призначити перевибори

Центральна виборча комісія своєю постановою визнала, що результати парламентських виборів на округах 94, 132, 194, 197, 223 встановити неможливо.

"За результатами перевірок звернень, поданих партіями, вбачається неможливим встановити достовірні результати в частині одномандатних округів № 94, 132, 194, 197, 223, що дає підстави вважати, що вибори народних депутатів України у вказаних округах проведені без дотримання вимог Конституції України та законів, принципів та засад передвиборчого процесу", - озвучив текст постанови голова ЦВК Володимир Шаповал.

Крім того, ЦВК визнала необхідність провести повторні вибори на цих округах і звернулася до чинної Верховної Ради із проханням призначити повторні вибори.

На окрузі №94 (Обухів, Київська область) спочатку перемагав кандидат від "Батьківщини" Віктор Романюк. Проте апеляційний суд знайшов підстави не визнавати результати виборів на 28 дільницях, де перемагав Романюк, і окружна виборча комісія визнала переможцем виборів кандидата від Партії регіонів Тетяну Засуху.

На окрузі №132 (Первомайськ, Миколаївська область) триває боротьба між кандидатом від об'єднаної опозиції Аркадієм Корнацьким та кандидатом від Партії регіонів Віталієм Травянко.

"За результатами перевірок, викладених у зверненнях, поданих до ЦВК фактах, ми вважаємо неможливим достовірно встановити результати волевиявлення виборців із обрання народних депутаів України в частині одномандатних виборчих округів № 94, 132, 194, 197, 223"

із постанови ЦВК

Майже тиждень відстоював свою перемогу на виборчому окрузі №194 (Черкаси) кандидат у депутати від "Батьківщини" Микола Булатецький проти самовисуванки Валентини Жуковської.

На окрузі №197 (Канів, Черкаська область) змагалися кандидат від "Батьківщини" Леонід Даценко та самовисуванець Богдан Губський.

На окрузі №223 (Київ) боротьба точилася між кандидатом від "Свободи" Юрієм Левченком та самовисуванцем Віктором Пилипишиним.

Водночас заступниця голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна вважає за необхідне розширити перелік округів, результати виборів на яких варто визнати недійсними. Серед таких проблемних округів вона назвала округи №11, 14, 20, 90.

Єдино можливе, але неправильне рішення?

Натомість, як заявив голова ради об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк, "Батьківщина" не підтримує перевибори у тих одномандатних округах, де її кандидати перемогли 28 жовтня.

"Ми не боїмося перевиборів на будь-яких округах, але на тих округах, де є всі оригінали документів, ми вимагаємо, щоб ЦВК визнав перемогу наших кандидатів"

Арсеній Яценюк, один із лідерів об'єднаної опозиції

"Ми не боїмося перевиборів на будь-яких округах, але на тих округах, де є всі оригінали документів, ми вимагаємо, щоб ЦВК визнав перемогу наших кандидатів. В іншому разі ми звернемося до суду", - заявив пан Яценюк, і поінформував, що лідери опозиційних сил - "Батьківщини", "Свободи" та "Удару" домагаються зустрічі із головою ЦВК.

Він повторив вимогу про перерахунок голосів на 13-ох округах і сказав, що там, де не буде достатніх даних, опозиція готова йти на перевибори.

У той таки час депутат від фракції БЮТ-"Батьківщина" у чинному парламенті Сергій Сас позитивно оцінив рішення ЦВК:

"Треба поставити крапку у цьому безладі. Це є єдино правильне рішення", - вважає опозиційний депутат, додавши водночас, що таке рішення ЦВК ставить під сумнів вибір громадян, і що ще краще було б, якби ЦВК сама перерахувала результати виборів у проблемних округах, тим більше, що у кожної політичної сили є оригінали протоколів результатів виборів із мокрими печатками.

Про неоднозначність думок опозиції з приводу перевиборів на проблемних округах заявив і лідер "Свободи" Олег Тягнибок.

"Вони ніби-то під шумок не можуть встановити результати виборів. З одного боку, ми обурені, але з іншого - краще вже перевибори, ніж перемога провладного кандидата"

Олег Тягнибок, "Свобода"

"Вони нібито під шумок не можуть встановити результати виборів. З одного боку, ми обурені, але з іншого - краще вже перевибори, ніж перемога провладного кандидата", - заявив лідер "Свободи".

Кандидат у депутати від "Свободи" на одному із проблемних округів №223 Юрій Левченко каже, що не згоден із рішенням ЦВК, але готовий знову йти на вибори на цьому окрузі і упевнений у своїй перемозі.

"Я вважаю, що рішення про повторні вибори - це є груба помилка ЦВК. ЦВК мав взяти контроль над процесом, і маючи протоколи із кожної дільниці, встановити результати", - заявив пан Левченко час засідання окружної виборчої комісії.

"Якщо ЦВК не знаходить можливості визнати результати, вони йдуть шляхом призначення нових виборів"

Олександр Єфремов, Партія регіонів

Тим часом голова фракції Партії регіонів у чинному парламенті Олександр Єфремов вважає, що ЦВК діяла правильно.

"Вони діють за законом, і застосували норми закону. Якщо ЦВК не знаходить можливості визнати результати, вони йдуть шляхом призначення нових виборів", - заявив пан Єфремов. Він також виключив складності із проведенням у парламенті відповідного голосування про призначення повторних виборів у проблемних округах "залежно від того, коли будуть подані матеріали ЦВК до парламенту".

Поки що невідомо, яким чином це може відбитися на остаточному підбитті результатів парламентських виборів, що відбулися 28 жовтня, а також на формуванні нової Верховної Ради.

Згідно з законодавством, Центральна виборча комісія має встановити остаточні результати виборів не пізніше 12 листопада включно.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS