Хроніка: Барак Обама переміг на виборах у США

Останнє поновлення: Середа, 7 листопада, 2012 p., 08:56 GMT 10:56 за Києвом
Обама

Хроніка: Барак Обама переміг на виборах свого суперника республіканця Мітта Ромні.

10:42 "Ми - американська родина, і ми піднімаємося і падаємо разом - як одна нація", - заявив Барак Обама.

10:35 Мітт Ромні, перебуваючи у Бостоні, привітав Барака Обаму з перемогою. Згадуючи про економічні проблеми, він наголосив, що зараз час республіканцям та демократам зосередити свою увагу на людях, а не на політиці.

"Я так хотів, щоб я мав можливість реалізувати Ваші надії та повести країну в іншому напрямку, але нація обрала іншого лідера, і я приєднуюся до Вас, щиро молюся за нього та за цю велику націю", - заявив Мітт Ромні.

10:24 Барак Обама закликав республіканців разом працювати в Конгресі, щоби скоротити дефіцит бюджету, реформувати імміграційну систему та поліпшити податкове законодавство.

10:15 Посол США в Україні Джон Теффт прогнозує, що після виборів президента, політика його країни стосовно України не зміниться.

Про це, як повідомляє агенція "Українські Новини", він сказав журналістам під час урочистого сніданку, присвяченого підсумкам президентських виборів у США.

"Думаю, що ви будете спостерігати продовження американської політики до України й змін не станеться", - заявив посол.

При цьому пан Теффт зазначив, що США займають послідовну позицію щодо утвердження в Україні демократичних цінностей і верховенства права.

09:52 Читачі сайту BBC News з усього світу надсилають електронні листи з реакцією на вибори у США. Адаму Муфтаву з Гани написав: "Я дуже радий через те, як Ромні визнав свою поразку. Для нашого Африканського континенту це дуже незвично. Це - ознака демократії та зрілості. Нехай щастить Бараку під час його другого терміну".

09:38 Навпроти Білого Дому прихильники Обами святкують перемогу свого кандидата.

09:25 За кілька хвилин по тому, як Барак Обама закінчив свою промову його привітав прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху: "Стратегічний союз між Ізраїлем і США міцніший, аніж будь-коли. Я і далі працюватиму з президентом Обамою для забезпечення інтересів життєво важливих для безпеки громадян Ізраїлю", - сказав пан Нетаньяху.

09:18 Оголошено підсумки у 50-х штатах: Обама набирає 49,7% голосів, Ромні - 48,8%.

09:07 Барак Обама заявив у виступі перед прихильниками, що лишатиметься вірним демократичному розвитку країни:

"Демократія в країні із населенням в 300 мільйонів людей може бути галасливою, складною і безладною. І це не зміниться після сьогоднішнього дня, це не має змінитися. Це - знак нашої свободи", - сказав Барак Обама.

08:48 Мітт Ромні привітав Барака Обаму з перемогою.

08:30 Підраховано результати голосування у 48 штатах. За Барака Обаму проголосували 49,4% виборців. Він дещо опереджає Ромні, який набрав 49,1%.

Теґи

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS