Ху Цзіньтао закликав боротися з корупцією

Останнє поновлення: Четвер, 8 листопада, 2012 p., 11:00 GMT 13:00 за Києвом
Ху Цзіньтао

Ху Цзіньтао виступає перед делегатами з'їзду, який триватиме тиждень

Голова Китайської народної республіки Ху Цзіньтао закликав боротися з корупцією та покращувати добробут громадян. На з'їзді буде затверджено партійне керівництво і новий склад уряду КНР.

Боротьба з корупцією

"Ми повинні ставити все більш високі цілі, більше працювати і продовжувати розвиток на науковій основі, сприяти соціальній гармонії і поліпшити життя людей", - сказав Ху Цзіньтао у виступі перед делегатами партійного з'їзді.

Розвиток Китаю повинен бути більш збалансованим та постійним, сказав він, та закликав боротися з "серйозним викликом" – корупцією.

"Якщо ми не зможемо впоратися з цією проблемою, це може виявитися фатальним і навіть призвести до краху партії і падіння держави", - сказав він.

Кожен порушник закону має бути притягнутий до відповідальності, "ким би він не був, яку б силу не мав і яку б офіційну посаду не обіймав", додав Ху.

Застереження стосовно корупції вже лунало 10 років тому та під час попередньої зміни лідера, коли партії було сказано, що вона ризикує взяти "курс на самознищення", якщо не подолає корупцію.

За кілька місяців до цього з'їзду політичне керівництво Китаю мало скандал, пов'язаний з Бо Сілаєм, колишнім секретарем міськкому партії в провінції Чуньцін, який нещодавно був кандидатом у члени найвищого органу Компартії Китаю – Постійного комітету Політбюро ЦК КПК.

Його дружину було ув'язнено за вбивство британського бізнесмена, і він, як очікується, з'явиться перед судом у справах, пов’язаних з корупцією.

Тим часом, по всьому Китаю зростає масове невдоволення випадками корупції серед посадовців, відбулися масові протести проти захоплення земель та екологічних проблем.

На офіційних сайтах трьох основних партійних ЗМІ – інформагенції Синьхуа, газети "Женьмінь жібао" та Центрального телебачення Китаю – тисячі людей залишили свої коментарі із закликами ефективніше боротися з корупцією.

Економіка та зовнішня політика

Останніми місяцями економічне зростання Китаю сповільнилося. Розрив між багатими і бідними також є великою проблемою – так само, як і старіння населення Китаю.

Ху Цзіньтао заявив, що для того, щоб відповідати на внутрішні та зовнішні виклики, Китаю потрібна нова економічна модель.

"Щоб зробити розвиток Китаю більш збалансованим, координованим і постійним, до 2020 року ми повинні подвоїти той ВВП, який ми мали у 2010 році, та дохід на душу населення як міських, так і сільських жителів", - сказав він.

Через територіальні суперечки з Японією та країнами Південно-Східної Азії, Ху Цзіньтао сказав, що нація повинна "рішуче захищати" свої морські права і стати морською державою.

З'їзд як провісник змін

З'їзд триватиме тиждень без офіційного графіка. Він привертає до себе пильну увагу з тим, щоб розгледіти будь-які ознаки планів найвищого керівництва.

На з’їзді мають обрати новий Центральний комітет, який потім обере склад постійного комітету політбюро. Процес відбуватиметься за зачиненими дверима, а проект нового складу керівних органів, як правило, готується ще до початку з’їзду.

Зараз Постійний комітет складається з дев'яти членів, семеро з яких - у тому числі Ху Цзіньтао і прем'єр Вень Цзябао, як очікується, мають піти у відставку.

На зміну чинному генеральному секретарю Компартії і голові КНР Ху Цзіньтао, згідно з очікуваннями, прийде його заступник Сі Цзіньпін.

Західні спостерігачі висловлюють надію на те, що прихід до влади нового покоління керівників додасть новий імпульс політичним реформам в країні.

З'їзд проводиться за посилених заходів безпеки. Для її забезпечення в Пекіні залучено 1 400 000 добровольців.

Правозахисна організація Amnesty International заявила, що понад 130 дисидентів були затримані або взяті під домашній арешт напередодні з'їзду.

Таксисти отримали розпорядження не дозволяти пасажирам опускати скло в автомобілях, проїжджаючи деякими районами міста - можливо, для того, щоб запобігти поширенню агітаційних матеріалів.

Багато вуличних магазинчиків зачинені, а серед оголошень про заборони - навіть неприпустимість запускати повітряних зміїв.

Більше на цю тему

Теґи

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS