Сі Цзіньпін очолив Компартію Китаю

Останнє поновлення: Четвер, 15 листопада, 2012 p., 07:20 GMT 09:20 за Києвом
Сі Цзіньпін

На думку спостерігачів, стиль керівництва за Сі Цзіньпіна має змінитись

Сі Цзіньпін офіційно став лідером Китаю на найближчі 10 років. Вийшовши разом з новим складом Політбюро на сцену у Домі народних зборів, він заявив, що нові лідери працюватимуть задля "задоволення очікувань історії та людей".

Цзіньпін прийшов на місце Ху Цзіньтао, під керівництвом якого Китай протягом останнього десятиріччя стрімко розвивався.

Новий голова партії наголосив, що Компартія зазнала значних змін, проте всередині досі залишається чимало проблем.

"Ми маємо невідкладно їх вирішити, - зазначив він. - У першу чергу це корупція. Ми докладемо усіх зусиль, щоб викорінити її. Уся партія має постійно залишатись у бойовій готовності".

Як і очікувалось, кількість членів керівного органу КПК скоротилася з дев'яти до семи.

До Політбюро увійшли також віце-прем'єр Лі Кецян, секретар парткому Чунціна Чжан Децзян, секретар парткому Шанхая Юй Чженшен, голова відділу пропаганди ЦК Лю Юньшань, віце-прем'єр Держради КНР Ван Цишань та секретар парткому Тяньцзиня Чжан Гаолі.

Офіційно Ху Цзіньтао складе свої повноваження на щорічній сесії парламенту у березні 2013 року.

Новий стиль

Головними проблемами, які постають перед новим керівництвом Китаю, аналітики називають уповільнення економічного зростання, збільшення розриву між доходами різних верств населення та старіння нації.

За словами Ху Цзіньтао, необхідно розробити нову модель економічного розвитку, яка відповідатиме змінам як всередині країни, так і за її межами.

Стиль керівництва за Сі Цзіньпіна має, на думку спостерігачів, змінитись. Він молодший і краще знається на Заході. А його привілейоване виховання як дитини члена партійної верхівки надало йому впевненості у собі.

Напередодні партійного з'їзду у китайській блогосфері з'явилися плітки про те, що Сі Цзіньпін начебто зустрічався з відомими реформаторами, хоча ніяких підтверджень цьому немає.

Нові лідери

Новий голова партії наголосив, що Компартія зазнала значних змін, проте всередині досі залишається чимало проблем

Лі Кецян пройшов шлях від простого робітника до провінційного керівника партії, а тепер - прем'єр-міністра. У нього репутація людини, яка піклується про бідних.

Чжан Децзян після гучного скандалу змінив на посту секретаря парткому Чунціна Бо Сілая. За ним закріпилась репутація надійної людини, яка знайде вихід зі складної ситуації.

Юй Чженшен має міцні зв'язки з колишнім президентом Цзянь Цземінем та Ху Цзіньтао. Його кар'єру не зруйнував навіть перехід його брата на бік США у середині 1980-х.

Лю Юньшань, який очолює відділ пропаганди, певний час працював кореспондентом державної агенції новин Синьхуа.

Ван Цишань добре відомий західним лідерам - він був ключовою постаттю на переговорах про глобальну економіку та економічні зв'язки Китаю та США.

Чжан Гаолі вивчав статистику та економіку, працював у нафтовій галузі.

Напередодні у Пекіні закрився 18-й з'їзд Комуністичної партії Китаю.

Ху Цзіньтао у своїй заключній промові сказав, що проблема корупції може стати смертельною для партії та держави.

Теперішнє керівництво КНР перебуває при владі з 2002 року. Його називають "четвертим поколінням", яке керує країною після приходу до влади комуністів у 1949 році.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS