Річниця "Помаранчевої революції": кількасот людей зібралися у Києві

Останнє поновлення: Четвер, 22 листопада, 2012 p., 18:54 GMT 20:54 за Києвом
Прапор

Близько тисячі людей зібрались на Майдані Незалежності у Києві з нагоди річниці "Помаранчевої революції". З них близько сотні - журналісти, повідомляє кореспондент ВВС Україна.

У присутніх майже не було символіки, лише подекуди можна було побачити прапори "Коаліції учасників помаранчевої революції", руху "Спільна справа", "Української народної партії" та ВО "Батьківщина".

Учасники акції зібрались коло Головпоштамту, де перед ними виступали члени КУПРу.

Як передає УНІАН, міліція затримала чотирьох активістів, коли частина учасників акції вирішила перейти на протилежну сторону Хрещатика прямо по проїжджій частині і встановити намет біля Монументу Незалежності.

Міліціонери вишикувалися шеренгою і не пустили учасників акції на проїжджу частину Хрещатика.

ВГО "Коаліція учасників помаранчевої революції", Комітет визволення політв’язнів, Конгрес українських націоналістів та Громадянський рух "Спільна справа" у своїх заявках до КМДА про заплановану акцію зазначали, що прогнозована кількість учасників буде понад 40 тисяч людей.

Ймовірність повторення "Помаранчевої революції" обговорюють на Клацнути форумі ВВС Україна.

Повернути свято

Партія "Конгрес українських націоналістів", Українська народна партія й громадська організація "Українська національна асамблея-українська народна самооборона" у четвер закликали президента України Віктора Януковича поновити офіційне святкування Дня свободи 22 листопада.

Як повідомляє агенція Клацнути Українські Новини, близько 20 представників цих організацій озвучили свою вимогу біля будинку адміністрації президента і передали текст офіційного звернення представникам адміністрації. У грудні 2011 року президент скасував День свободи, який із 2005 року відзначався 22 листопада, у день початку Помаранчевої революції.

Ув'язнена екс-прем'єр України Юлія Тимошенко у своєму зверненні "з нагоди Дня Свободи", опублікованому на сайті БЮТ, написала, що "прийде час і 22 листопада знову стане загальнодержавним святом — Днем Свободи". У листі вона написала, що вірить, що "цей режим довго не втримається" та привітала усіх зі святом.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS