Тайфун Бофа: кількість жертв зростає

Останнє поновлення: Середа, 5 грудня, 2012 p., 14:04 GMT 16:04 за Києвом
Філіппіни

До десятків міст неможливо дістатись через повалені дерева та зруйновані мости

Кількість загиблих внаслідок тайфуну "Бофа", який у вівторок вдарив по південній частині Філіппін, перевищила 300 людей. Багато людей зникли безвісти.

У самій лише провінції Долина Компостело на острові Мінданао загинули 156 людей, розповіли ВВС офіційні особи.

Рятувальники добралися до більшості постраждалих районів, однак до деяких громад, що живуть ізольовано, шляхи досі перекриті.

Десятки тисяч людей вдалось евакуювати ще до початку шторму.

Очікується, що в четвер тайфун продовжить рух у бік Південнокитайського моря.

У селі Андап, на сході острова Мінданао, через повені загинули 43 людини. Серед інших, були затоплені будівля школи та місцевий клуб, які використовували як центри евакуації.

"Вони думали, що вони вже в безпеці, у безпечній зоні, проте вони не знали, що потоки води ринуть у їхньому напрямку", - заявив місцевим ЗМІ Артуро Уй, губернатор провінції Долина Компостелла.

Повідомляється, що дорога до селища була заблокована уламками, проте військові збираються дістатись до місця катастрофи на гелікоптерах, щоб самим оцінити ситуацію.

Коразон Соліман, відповідальна за соціальне забезпечення, каже, що мішки для тіл, а також предмети першої необхідності будуть якомога швидше доправлені до постраждалих територій.

"Тіла досі лежать на землі в Нью-Батаані, і ми хочемо уникнути ризику поширення інфекції", - сказала вона інформагенції AFP.

"Пабло"

Школи та бізнес-центри у регіоні закриті

Провінція Долина Компостелла на сході острову Мінданао постраждала від тайфуну найсильніше. Сусідня провінція Давао Орієнтал також зазнала серйозних руйнувань.

Губернатор провінції Давао Коразон Маланяон каже, що до десятків міст неможливо дістатись через повалені дерева та зруйновані мости.

Вона також повідомила, що у місті Катіль пошкоджені 95% будівель.

Багато людей затонули, проте деякі загинули під обваленими деревами чи зруйнованими будинками.

Рятувальники продовжують діставати постраждалих з розрідженої повінню землі - їх доправляють до шпиталів та центрів евакуації, де їм надають медичну допомогу.

Через тайфун були скасовані внутрішні авіарейси у центральній та південній частині. Школи та бізнес-центри наразі закриті.

Рік тому на півдні Філіппін тайфун "Ваші" забрав життя понад 1300 людей.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS