У Кіровограді вважають прогнозованим рішення Табалових не йти в опозицію

Останнє поновлення: Середа, 12 грудня, 2012 p., 12:53 GMT 14:53 за Києвом
Олександр Табалов проривається до зали парламенту

Табалов-старший намагається прорватися до зали засідань. "Батьківщина" твердить, що він та його син не склали присягу депутата.

Партія "Батьківщина" має намір вимагати від Центральної виборчої комісії оголошення перевиборів в окрузі №99 у Кіровограді, де переміг кандидат від цієї політичної сили Андрій Табалов, і скасування реєстрації його батька, Олександра Табалова, який пройшов до Верховної Ради за списком партії.

Про це журналістам повідомив один з лідерів "Батьківщини" Олександр Турчинов.

У середу, в перший день роботи новообраного парламенту, обидва політики не ввійшли до фракції "Батьківщина".

Проте в українському законодавстві немає норм, які б дозволяли відкликання депутата парламенту або скасування його реєстрації з причин, про які каже опозиція.

А у Кіровограді рішення батька і сина Табалових не йти в опозицію місцеві політики вважають цілком прогнозованим.

Родинна політика

Родина Табалових ніколи не цуралася політики. Батько Олександр кілька разів балотувався на посаду міського голови, і не без скандалів. У 2006-му році зі звинуваченнями у спробі підкупу виборців його зняли з перегонів. Тоді ж старший Табалов ішов до Верховної Ради другим номером колишньої політсили Володимира Щербаня – Ліберальної партії.

Брат Олександра Табалова, Сергій, свого часу був першим заступником міського голови Кіровограда.

У 2007-му році Олександр Табалов був претендентом на посаду лідера Кіровоградської обласної організації Партії регіонів, однак "старі" партійці-регіонали не допустили цього.

Молодший, Андрій Табалов, обирався депутатом Кіровоградської міської ради, потім обласної ради, і тепер – Верховної. Він очолює обласну організацію "Фронту змін".

Виборчу кампанію у Кіровограді Андрій Табалов вів доволі помірковано, більшу увагу спрямовував на проблеми житлово-комунальної сфери, а не на критику опонентів.

Багато кіровоградців зізнавалися, що голосували радше не за Табалова, як проти його конкурента від Партії регіонів – молодого вихідця з Донецька, першого заступника голови Кіровоградської облради Олександра Шаталова.

Найвідоміший бізнес

Хоча у столичних політичних колах до 12 грудня батько та син Табалови були мало кому відомі, у Кіровоградській області ця родина одна із найвідоміших ще з середини дев’яностих років.

"Я з самого початку не вірив, що представники великого системного бізнесу можуть бути в опозиції до влади"

Олександр Дануца, колишній кандидат у депутати по Кіровограду

Тоді Олександр Табалов почав розвивати свій бізнес, взявши під контроль усі хлібні виробництва області. Завдяки добрим стосункам з тодішнім міським головою Кіровограда Василем Мухіним, Табалови заволоділи не тільки хлібзаводами обласного центру, але й чималою кількістю нерухомості.

Свого сина Андрія на початку 2000-х років батько відправив навчатися бізнесу до Великої Британії. Після повернення Андрій Олександрович очолив родинний бізнес.

Зараз це - хлібзаводи у п’яти областях України та два молокозаводи – у Черкасах (торговельна марка "Волошкове поле") та у Первомайську Миколаївської області (виробництво згущеного молока під брендом "Формула смаку"). Окрім цього, родина володіє магазинами, торговельними центрами, офісними спорудами у Кіровограді.

У місцевій організації "Фронту змін" поки що не коментують рішення їхнього лідера Андрія Табалова не входити до опозиційної фракції. Як сказала ВВС Україна його прес-секретар Зоя Лебідь, наразі вона не може прогнозувати подальший перебіг подій.

"Офіційний коментар готується, незабаром він з'явиться", - сказала вона.

Водночас колишній кандидат у депутати по 99-му округу, де переміг Табалов-молодший, Олександр Дануца, каже, що подібний розвиток подій можна було спрогнозувати.

"Я з самого початку не вірив, що представники великого системного бізнесу можуть бути в опозиції до влади. До того ж такі, як родина Табалова. За деякою інформацією, вони мають спільний бізнес із представниками Партії регіонів. Мені лише прикро за Кіровоград, який обманюють вже не вперше", - сказав Олександр Дануца у коментарі для ВВС Україна.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS