Сенат США схвалив заходи для уникнення "бюджетного обвалу"

Останнє поновлення: Вівторок, 1 січня, 2013 p., 08:27 GMT 10:27 за Києвом
Сенат США

Сенат США ухвалив угоду, яка запобігає "бюджетному обвалу" після кінцевого терміну

Сенат США ухвалив угоду, яка допоможе уникнути так званого "бюджетного обвалу" - різкого підвищення податків та запровадження заходів економії.

Законопроект, який підвищує податки для багатих, було прийнято після тривалих переговорів віце-президента Джо Байдена і республіканців в Сенаті.

Далі угоду розгляне Палата представників США, у якій республіканці утримують більшість.

Скорочення витрат було відкладено на два місяці, щоб досягти ширшої угоди.

Конгресу не вдалося досягти угоди до кінцевого терміну, яким було 1 січня, однак це не матиме суттєвого значення, тому що вівторок є державним святом у США.

Термін податкових скорочень, запроваджених за часів президентства Джорджа Буша, формально закінчився у вівторок.

Однак за угодою, досягнутою в понеділок, податки для американців, які заробляють до 400 тисяч доларів, не буде підвищено. Це більше, аніж 250 тисяч доларів, на яких наполягали демократи.

Величезне скорочення витрат, яке передбачатиме економію в бюджеті до 1,2 трильйонів доларів протягом 10 років, відклали на два місяці, що дозволяє Конгресу і Білому дому відновити переговори.

Багато аналітиків кажуть, що поєднання підвищених податків з економією істотно вдарить по споживчих витратах, що підштовхне економіку США до падіння з "обриву".

Що таке бюджетний обвал?

  • Бюджетний обвал
    - це поєднання збільшення податків і скорочення витрат на держапарат. Він набирає чинності з 1 січня 2013 року.
  • Дата була обговорена в 2011 році з метою змусити президента і Конгрес домовитися про способи економії коштів на найближчі 10 років.
  • Існують побоювання, що підвищення податків, яке супроводжується масовим скороченням держвитрат, матиме значний вплив на усіх жителів США.
  • На думку експертів, це може підштовхнути США до рецесії, що позначиться на розвитку глобальної економіки.

Вони також твердять, що досягнення угоди мало вплине на вирішення початкової проблеми бюджетного дефіциту та ліміту державного боргу, а отже внутрішня політична боротьба наступного року, скоріше за все, триватиме і далі.

"Підтримати без зволікань"

Президент США Барак Обама привітав голосування у Сенаті.

"Лідери обох партій в Сенаті зібралися разом, щоб досягти угоди, яка захищає сьогодні 98% американців і 97% власників малого бізнесу з середнього класу від підвищення податків", - йдеться в заяві президента.

"Хоча ані демократи, ані республіканці не отримали усього, чого хотіли, ця угода є правильною для нашої країни, і Палата представників повинна підтримати її без зволікань", - додав Барак Обама.

Кореспондент ВВС у Вашингтоні Марк Мардел каже, що багатьом республіканцям, які переважають у нижній палаті Конгресу США – Палаті представників – не подобається угода, і вони можуть залишитися на своїх принципах.

Спікер Джон Бейнер сказав, що Палата представників розгляне угоду, але залишив відкритою можливість внесення поправок до законопроект, прийнятий Сенатом - який викличе новий виток законодавства.

Чинна Палата представників зберігатиме свої повноваження до середи, 2 січня, потім її замінять новою палатою, обраною на виборах у листопаді.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS