У Криму вимагають заборонити проросійські організації

Останнє поновлення: Неділя, 6 січня, 2013 p., 11:59 GMT 13:59 за Києвом
виставка

Російські організації провели в Криму вуличну виставку про Сталіна

Відомі польські правозахисники Петро Хлебович та Ядвига Хмелевська розпочали збір підписів під зверненням до української влади з вимогою заборонити у Криму проросійські організацій, діяльність яких, як вони вважають, провокує міжнаціональні конфлікти.

Зокрема, правозахисники вимагають заборонити праву партію "Російська єдність", представники якої 1 грудня знесли понад 100 тимчасових споруд на спірній землі у селищі Молодіжне під Сімферополем, де кримські татари організували "галявину протесту".

Також йдеться про кримське крило лівої російської організації "Суть часу", яке 21 грудня організувало вуличну виставку на честь радянського диктатора Йосипа Сталіна та виправдало сталінську депортацію кримських татар.

Цю виставку знесли представники меджлісу кримськотатарського народу, проти яких тепер проводиться прокурорська перевірка за фактом хуліганства.

"Ми вимагаємо від пана президента Януковича й Верховної Ради України повної заборони діяльності проросійських мілітаризованих формувань (козацтва, - ВВС Україна) та екстремістських організацій на території Кримської автономії, оскільки кожна їхня дія може спричинити національний чи релігійний конфлікт", - йдеться у зверненні, під яким уже підписались понад 150 правозахисників, а також громадські діячі з Польщі, Естонії, США та країн СНД.

"Нездорові фантазії"?

Галявина протесту

Галявину протесту знесли представники організації "Російська єдність"

Представники проросійських організацій назвали заяву "дурнею".

"Це люди, які зовсім не розбираються в ситуації, дають якісь нездорові коментарі й розповсюджують брехливі дані. По-моєму, це хвора уява іноземців, які зовсім не володіють інформацією", - сказав у коментарі ВВС Україна лідер "Російської єдності", депутат парламенту автономії Сергій Аксьонов.

Він порадив правозахисникам приїхати до Криму, поспілкуватись з усіма сторонами й "тільки потім про щось говорити". "Якщо вони уявляють собі, що у Криму діють озброєні російські формування й екстремістські організації, то це їхні нездорові фантазії", - підсумував пан Аксьонов.

проросійські організації

На думку правозахисників, проросійські організації Криму розпалюють міжнаціональну ворожнечу

Зі свого боку, правозахисники закликали Організацію з питань безпеки і співробітництва у Європі, у якій з 1 січня головує Україна, звернутися до Києва за роз’ясненнями з приводу того, "чому на її території можуть публічно виставляти та висвітлювати у позитивному світлі тих, кого світова спільнота визнала винними у скоєнні злочинів проти людства".

Збір підписів під зверненням правозахисників почався 1 січня. Петро Хлебович і Ядвига Хмелевська входять до Кримського форуму дисидентів і правозахисників, заснованого в травні минулого року з ініціативи лідера меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS