Українці хочуть до ЄС більше, ніж до Митного союзу

Останнє поновлення: Четвер, 10 січня, 2013 p., 13:47 GMT 15:47 за Києвом
Україна_ЄС

Кількість прихильників євроінтеграції збільшується за рахунок молоді та тих, хто побував за західним кордоном України

Згідно із результатами опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" та Центром Разумкова, 48,4% українців підтримують інтеграцію до ЄС, тоді як 40,3% - хочуть приєднання України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану.

При цьому майже третина опитаних - 29% - не підтримують приєднання України до ЄС, але ще більше - 36,7% - не підтримують подальшу інтеграцію України у східному напрямку.

24,4% опитаних вважають, що впродовж останнього року Україна активніше рухалася на Схід, 18,7% побачили західний напрямок інтеграції, а 38,7% вважають, що Україна взагалі нікуди не рухається.

Під час аналогічного опитування, проведеного у серпні 2012 року, інтеграцію до ЄС підтримували 42,1%, а до Митного союзу - 46,4% опитаних українців.

Як і раніше, на Заході України підтримкою користується переважно західний напрям інтеграції, який підтримують 65% опитаних, а найменше - на Сході, де приєднання до ЄС підтримують 36,6%.

Приєднання України до Митного союзу користується найбільшою підтримкою на Сході України, де цей напрямок інтеграції підтримують 48,5% опитаних.

У Центрі та на Півдні України думки учасників опитування щодо західного чи східного напрямку інтеграції розділилися навпіл.

"Відбувається зміна поколінь, і молодь є більш орієнтованою на Європейський Союз, а на Сході інтенсивно зростає кількість тих, хто підтримує європейський напрямок"

Ірина Бекешкіна, Фонд "Демократичні ініціативи"

Якщо ж подивитися на результати опитування у віковому розрізі, то європейську інтеграцію підтримують більшість українців працездатного віку (52% підтримки серед тих, кому до 30 років, 51% підтримки серед тих, кому до 40 років). Крім того, майже половина опитаних у віці до 50 років (46,5%) також підтримують європейський напрямок інтеграції України.

Переорієнтація на Захід

Як каже директор Фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна, з одного боку, останнє опитування ще раз показало, що питання напрямку подальшого зовнішньополітичного руху України є одним із питань, яке розділює країну приблизно навпіл, але з іншого - можна говорити про тенденцію зростання кількості українців, які віддають перевагу інтеграції до ЄС. Експерт пояснює це переважно двома факторами - ротацією поколінь та зростанням кількості прихильників євроінтеграції на Сході України:

"Питання зовнішньої орієнтації і надалі розділяє громадян України. Але, як показало це опитування, все таки починає переважати європейський напрямок. Якщо ще кілька років тому рух до Єдиного економічного простору переважав десь на 10%, то зараз починає переважати ЄС. По-перше, відбувається зміна поколінь, і молодь є більш орієнтованою на Європейський Союз. А по-друге, на Сході інтенсивно зростає кількість тих, хто підтримує європейський напрямок. Очевидно, там зростає кількість тих, хто вже побував у ЄС, і це, здебільшого, не трудові мігранти, а середній клас, який побачив якусь іншу перспективу", - каже Ірина Бекешкіна.

Загалом, згідно із результатами опитування, за останні три роки кількість українців, які побували у західних країнах - в США, Канаді чи країнах ЄС - зросла з 14% до 22%.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS