У Нідерландах знайшли тіло російського опозиціонера Долматова

Останнє поновлення: Четвер, 17 січня, 2013 p., 17:49 GMT 19:49 за Києвом
Марш мільйонів

За день до інавгурації обраного президента Росії Володимира Путіна, 6 травня, російська опозиція провела у Москві "Марш мільйонів"

У Нідерландах наклав на себе руки учасник акції на Болотній площі у Москві 6 травня, колишній конструктор секретного ракетного підприємства Олександр Долматов.

Про це повідомив Російській службі Бі-бі-сі керівник міжнародної мережі у справах біженців "United" Герт Атес, посилаючись на адвоката Долматова - Марка Вінгаардена.

Посольство Росії в Нідерландах підтвердило Російській службі Бі-бі-сі факт смерті Олександра Долматова.

Як повідомили дипломати з посиланням на Службу репатріації Нідерландів, активіст справді вчинив самогубство.

Співробітники російського консульства оформляють необхідні документи для вивезення тіла в Росію.

Самогубство від відчаю?

Пан Атес процитував лист адвоката, у якому сказано, що пан Долматов двічі намагався скоїти самогубство ще у неділю, 13 січня. Тоді опозиціонер перебував у центрі для біженців у Амстердамі. Проте після цього його перевели до пересильного пункту у Роттердамі, звідки пана Долматова ніби-то мали вислати до Росії.

Адвокат Вінгаарден підкреслив, що таке рішення влади Нідерландів він вважає незаконним, оскільки суд ще мав розглянути апеляційну скаргу пана Долматова на відмову у наданні політичного притулку.

"Точних обставин смерті Олександра Долматова ми наразі не знаємо, оскільки потрапити на територію пересильного центру дуже складно. Але схоже, що з третього разу він все ж наклав на себе руки. Мабуть, він запанікував, дізнавшись про рішення влади Нідерландів", - заявив пан Атес Російській службі Бі-бі-сі.

"Точних обставин смерті Олександра Долматова ми наразі не знаємо, оскільки потрапити на територію пересильного центру дуже складно. Але схоже, що з третього разу він все ж наклав на себе руки"

Герт Атес, правозахисник

Раніше влада Нідерландів відмовила активісту у наданні політичного притулку. Найближчими днями мало відбутись судове засідання щодо апеляційної скарги росіянина.

Пан Долматов поїхав до Амстердама влітку 2012 року після того, як у його квартирі відбулись обшуки у рамках розслідування заворушень на Болотній площі у Москві 6 травня.

Перебуваючи у Нідерландах, опозиціонер розповів, що у Росії на нього чинили психологічний тиск співробітники спецслужб. За його словами, за ним стежили, а його телефон прослуховувався.

За день до інавгурації обраного президента Росії Володимира Путіна російська опозиція Клацнути провела у Москві "Марш мільйонів" на знак протесту проти повернення пана Путіна до Кремля. Опозиціонери вимагали проведення дострокових виборів та політичних реформ.

Акція закінчилась численними затриманнями.

Справа Развозжаєва

Міжнародні правозахисники раніше критикували Україну за бездіяльність у справі іншого російського опозиціонера - Леоніда Развозжаєва, якого затримали в Києві російські спецслужби.

Human Rights Watch висловила серйозне занепокоєння тим, що Леонід Развозжаєв на батьківщині зазнав "жорстокого поводження, що є порушенням міжнародного та національного законодавства".

"Необхідне серйозне розслідування, аби визначити, чи причетні до цього якісь українські високопосадовці, і притягти до відповідальності усіх, хто зіграв роль у справі", - заявив директор Human Rights Watch по Європі та Центральній Азії Г'ю Вільямсон.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS