Лондон чекає "поганих новин" про долю британських заручників в Алжирі

Останнє поновлення: П'ятниця, 18 січня, 2013 p., 09:05 GMT 11:05 за Києвом
Девід Камерон

Девід Камерон попередив, що в майбутньому можна очікувати "поганих новин" з Алжиру

Кількість британських заручників в Алжирі досі залишається невідомою після операції алжирських військ щодо їх звільнення.

Британці були серед іноземних громадян, яких захопили бойовики-ісламісти на газопереробному заводі поблизу Ін-Менаса в Алжирі. Уже відомо, що один з них загинув.

Наступного дня після початку операції, у п’ятницю, міністерство закордонних справ Британії заявило, що "терористичний акт триває".

Прем'єр Девід Камерон попередив, що можна очікувати "поганих новин".

Пан Камерон у п’ятницю відклав свій візит до Голландії, де він мав виступити з промовою щодо відносин Британії з ЄС. А міністр закордонних справ Вільям Хейг переніс візит до Австралії.

Кореспондент ВВС Нік Робінсон з посиланням на свої джерела повідомив, що британська влада готується до "численних" втрат.

Джерела в британському уряді також повідомили, що алжирські військові зараз прочісують завод, який в середу захопили ісламістські бойовики, пов'язані з північноафриканських крилом "Аль-Кайди" під проводом Мухтара Бельмухтара.

Бойовики стверджують, що напад на газове родовище на сході Алжиру скоєний у відповідь на збройну інтервенцію Франції в Малі.

Кількість жертв невідома

Військова операція зі звільнення захоплених бойовиками-ісламістами працівників газового родовища поблизу Ін-Аменаса, яка почалася в четвер вдень, завершена. Загальна кількість жертв поки що невідома.

Державне телебачення Алжиру підтвердило загибель чотирьох іноземних заручників, не повідомивши при цьому точну кількість звільнених у ході військової операції.

Раніше повідомлялося, що частині заручників вдалося втекти, а алжирська агенція APS повідомила, що в результаті операції були звільнені близько 600 алжирських робітників.

Водночас джерела, близькі до бойовиків, повідомляють, що загинули щонайменше 34 заручники-іноземці, а вижили семеро.

Також алжирські ЗМІ повідомляли про загибель 14 бойовиків.

Ісламісти, які захопили газопереробний завод, твердили, що, крім алжирських робітників, вони захопили 41 іноземця, серед яких - громадяни США, Японії, Франції, Великобританії та Норвегії.

У середу бойовики захопили житловий комплекс газовиків, а також напали на автобус з іноземцями, вбивши двох осіб - британця і алжирця.

Криза із заручниками

Угрупування на чолі з Бельмухтаром взяло на себе відповідальність за захоплення іноземців.

Один з працівників газового родовища підтвердив французькій газеті Le Figaro, що викрадачі замінували територію і вимагали води, їжі і засобів пересування.

У четвер міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг підтвердив загибель британського громадянина, а також назвав події середи "холоднокровним вбивством людей, які робили свою справу".

Міністр оборони США Леон Панетта не зміг назвати точне число захоплених в Алжирі американців.

За словами прем'єр-міністра Норвегії Єнса Столтенберга, в полон на сході Алжиру потрапили 13 норвезьких працівників Statoil.

Японські новинні агенції з посиланням на неназвані джерела в уряді країни повідомляють про трьох заручників-японців.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS