Кожара пообіцяв ОБСЄ виконання ухвали Євросуду щодо Тимошенко

Останнє поновлення: П'ятниця, 18 січня, 2013 p., 09:20 GMT 11:20 за Києвом
Засідання ради ОБСЄ за участю Леоніда Кожари

Леонід Кожара серед пріоритетів назвав подолання територіальних конфліктів

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив, що пріоритетами України під час головування в ОБСЄ у 2013 році буде підтримка у розв’язанні тривалих конфліктів, протидія торгівлі людьми та просування свободи преси.

Звертаючись до постійної ради ОБСЄ у Відні під час презентації пріоритетів, він заявив, що Україна сприятиме "пошуку політичного вирішення тривалих конфліктів та наданню нової динаміки існуючим форматам переговорних процесів" – переговорам з придністровського врегулювання у форматі "5+2", Женевським дискусіям з питань, пов’язаних з конфліктом 2008 року у Грузії, а також переговорам стосовно Нагірного Карабаху під керівництвом співголів Мінської групи ОБСЄ.

"Ми переконані, що так звані тривалі конфлікти досі становлять серйозну загрозу для нашої регіональної стабільності. Допомога сторонам у пошуку політичного вирішення має залишатися найвищим пріоритетом для ОБСЄ", - наголосив Леонід Кожара, якого Клацнути цитує постійне представництво України при міжнародних організаціях у Відні.

Леонід Кожара повідомив, що з метою сприяти процесу придністровського врегулювання наступного тижня він здійснить візит до Молдови як діючий голова ОБСЄ.

"Ми переконані, що так звані тривалі конфлікти досі становлять серйозну загрозу для нашої регіональної стабільності"

Леонід Кожара, міністр закордонних справ України

Міністр закордонних справ України підкреслив важливість продовжувати зусилля, спрямовані на посилення механізмів контролю над озброєннями та заходів зі зміцнення довіри та безпеки.

"Україна докладатиме зусиль на шляху протидії транснаціональним загрозам, таким як тероризм, організована злочинність, торгівля людьми, незаконний обіг зброї та наркотиків", - заявив Леонід Кожара. В економічній сфері, додав він, Україна зосередиться на тематиці екологічних аспектів енергетичної діяльності.

Сприяння виконанню існуючих зобов’язань у людському вимірі, свобода преси та освіта молоді з питань прав людини також стануть пріоритетними напрямами для головування України, заявив Леонід Кожара.

Він також закликав держави-учасниці розглянути наслідки для безпекової ситуації запланованого на 2014 рік виведення міжнародного контингенту з Афганістану, а також можливі дії з боку ОБСЄ. У цьому зв’язку міністр зазначив, що Україна розглядає можливість проведення окремого заходу, присвяченого цій тематиці.

Леонід Кожара також повідомив про ініціативу України провести на своїй території міжнародний захід, спрямований на залучення молоді з усіх держав-учасниць та країн-партнерів Організації.

Тимошенко впливатиме на Європу

"Ми сподіваємося, що всі юридичні процедури будуть завершені після того, як Європейський суд з прав людини схвалить своє рішення. Україна як член Ради Європи виконає рішення Страсбурзького суду"

Леонід Кожара прос праву Юлії Тимошенко у ЄСПЛ

Міністр закордонних справ заявив на прес-конфекренції у Відні 17 січня, що Україна виконає рішення Європейського суду з прав людини за скаргою Юлії Тимошенко.

“Ми сподіваємося, що всі юридичні процедури будуть завершені після того, як Європейський суд з прав людини схвалить своє рішення. Україна як член Ради Європи виконає рішення Страсбурзького суду", - сказав міністр, якого цитує агентство Клацнути УНІАН.

Леонід Кожара сказав, що "ніхто не щасливий від того, що Юлія Тимошенко та колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко позбавлені волі". Водночас, він запевнив, що "мільйони українців" підтримують рішення національних судів у справі екс-прем'єра.

"Мільйони українців вважають, що відповідні суди схвалили законні рішення, що стосується Тимошенко та жахливого наслідку для економіки України, який ми відчуваємо кожен день", - сказав міністр.

Леонід Кожара сказав, що в Україні розуміють, що питання ув’язнених колишніх урядовців буде актуальним у відносинах із Європейським Союзом. Водночас міністр сказав, що Київ вважає, що порядок денний двосторонніх взаємин є набагато ширшим.

Раніше захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко Клацнути заявляв, що рішення ЄСПЛ у Клацнути справі Юлії Тимошенко слід очікувати у найближчі місяці.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS