Жінки-депутати кажуть, що їх силою винесли з палати Тимошенко

Останнє поновлення: П'ятниця, 18 січня, 2013 p., 06:47 GMT 08:47 за Києвом
Тимошенко

Трьох жінок-депутатів парламенту від опозиції силою змусили залишити палату у харківській лікарні "Укрзалізниці", де зараз перебуває екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

Про це повідомив прес-секретар однієї з парламентарів, Олександри Кужель, на її особистій сторінці у Facebook.

Водночас у ДПтС твердить, що це було зроблено за рішенням суду і в рамках закону.

"О 6:35 пролунав дзвінок від Олександри Володимирівни Кужель. За її словами, рано-вранці до палати харківської лікарні, у якій утримується Юлія Тимошенко і в якій знаходилися троє жінок-депутатів, які підтримують лідера опозиції, увірвалася юрба голених головорізів", - йдеться у повідомленні прес-секретаря пані Кужель.

За повідомленням, чоловіки, "з застосуванням насильства" схопили жінок і "з погрозами витягли їх з палати".

Цю інформацію також підтвердив депутат парламенту від "Батьківщини" Арсен Аваков.

"Наших жінок-депутатів із застосуванням сили грубо винесли з приміщення в ЦКБ. У Слюз - серцевий напад"

Арсен Аваков, депутат

За його словами у однієї з жінок - депутата від "Батьківщини" Тетяни Слюз - стався серцевий напад.

"Наших жінок-депутатів із застосуванням сили грубо винесли з приміщення в ЦКБ. У Слюз - серцевий напад", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Клацнути Жінки-депутати Олександра Кужель, Людмила Денисова та Тетяна Слюз 16 січня прибули до лікарні "Укрзалізниці" та приєдналися до акції Клацнути громадянської непокори Юлії Тимошенко.

За рішенням суду

У Державній пенітенціарній службі України повідомили, що жінки залишили приміщення блоку, де утримується Юлія Тимошенко, на виконання рішення суду.

"О.Кужель, Л.Денисовій та Т.Слюз було вручено представником Державної виконавчої служби ухвалу Дзержинського районного суду м.Харкова, якою задоволено позов керівництва ЦКЛ "Укрзалізниці" та Качанівської виправної колонії (№54) про усунення перешкод в діяльності установ та видалення вказаних осіб з відокремленого охоронюваного блоку дев’ятого поверху ЦКЛ", - йдеться у повідомленні ДПтС, опублікованому на сайті відомства.

За повідомленням, депутати ознайомилися з цією ухвалою і залишили приміщення відокремленого блоку.

Водночас, ДПтС не повідомляє, чи залишили депутати приміщення самостійно чи їх змусили до цього, про що заявила Олександра Кужель та Арсен Аваков.

"Представники Державної виконавчої служби діяли виключно згідно з вимогами та в рамках закону", - йдеться у повідомленні.

"У нас є законодавче право, я думаю, останній засіб - звернутися в суд. Документи ми вже готуємо"

Ігор Колпащиков, начальник Качанівської виправної колонії

Напередодні начальник Качанівської виправної колонії Ігор Колпащиков заявив журналістам, що перебування жінок-депутатів в кімнаті блоку лікарні, де утримується Тимошенко, є "протиправними" діями.

Він повідомив, що проводив з ними "профілактичні бесіди", які, втім, не дали результату.

Пан Колпащиков зазначив, що Державна пенітенціарна служба готує Клацнути документи до суду у зв'язку з діями депутаток від "Батьківщини".

"У нас є законодавче право, я думаю, останній засіб - звернутися в суд. Документи ми вже готуємо", - зазначив він у четвер.

Акція Тимошенко

Як повідомлялося раніше, 8 січня Юлія Тимошенко за посередництвом свого захисника, депутата парламенту Сергія Власенка оголосила особисту акцію громадянської непокори.

Зокрема, вона відмовилася спілкуватися зі слідчими та прокурорами, оголосила, що не має наміру добровільно їхати до суду, а у випадку доправити її туди примусово – чинити фізичний опір. Крім того, колишня глава уряду відмовилася повертатися до палати, доки там ведеться відеоспостереження та цілодобово перебуває караул.

16 січня до акції громадянської непокори Юлії Тимошенко приєдналися депутатки Верховної Ради від фракції "Батьківщина" Олександра Кужель, Тетяна Слюз і Людмила Денисова.

Вони відмовилися залишати приміщення ЦКЛ "Укрзалізниці" у Харкові, де зараз перебуває екс-глава уряду.

У поширеній у вівторок увечері заяві жінки повідомили, що залишатимуться там до Клацнути повного виконання висунутих Юлією Тимошенко вимог.

18 січня Київський суд Харкова має відновити засідання у справі про діяльність корпорації ЄЕСУ, за якою екс-прем'єру висунуто звинувачення у скоєнні тяжких злочинів.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS