Штурм газового родовища в Алжирі завершився смертю бойовиків і заручників

Останнє поновлення: Субота, 19 січня, 2013 p., 15:49 GMT 17:49 за Києвом
Алжир

Всі дороги навколо захопленого заводу блоковані

Під час завершального штурму алжирськими військами газового заводу у Сахарі загинули 11 бойовиків, що утримували у заручниках працівників заводу, повідомляє державна агенція APS.

Під час спроб військових звільнити заручників бойовики вбили сімох з утримуваних ними людей. З яких саме країн були вбити заручники наразі невідомо.

Раніше APS повідомляла про вбивство 12 алжирських та іноземних робітників від початку операції із визволення заручників.

Наразі нез'ясованою також лишається доля приблизно 30 іноземних працівників, серед яких близько 10 є громадянами Великої Британії.

Ще до початку штурму бойовики повідомляли, що утримують сімох заручників. Незадовго до появи інформації про початок штурму, лідер бойовиків Абдул Рахман аль-Нігері заявив, що уряд країни має вибір: або почати переговори з утримувачами заручників, або ж полишити робітників на смерть.

Лідер бойовиків також заявив, що територію заводу заміновано, і що його люди підірвуть комплекс, якщо алжирська армія спробує застосувати силу.

Газове родовище Ін-Аменас розташоване за 40 кілометрів на південний захід від міста Ін-Амен та майже за 1500 кілометрів на південний схід
від столиці Алжиру.

Завод перебуває під спільним управлінням британської компанії BP, норвезької Statoil та алжирської державної нафтової компанії.

У заяві бойовиків зазначалося, що захоплення ними газового заводу - помста за Клацнути втручання Франції у боротьбу з ісламістськими угрупованнями у сусідній Малі.

Іноземні компанії евакуйовують своїх працівників

Раніше інформагенції з посиланням на сили безпеки повідомили, що бойовики, які вже кілька днів утримували в заручниках десятки працівників газового родовища, "повністю оточені алжирськими загонами спеціального призначення".

Бойовики-ісламісти, згідно з повідомленнями, були озброєні гранатометами і автоматами.

Раніше агентство APS передавало, що в результаті операції були звільнені близько 573 алжирських робітників і "десь 100" зі 132 іноземних робітників.

У суботу вранці керівництво норвезької нафтової компанії Statoil повідомило, що ще двоє її співробітників врятовані в ході військової операції. Однак, за словами голови концерну Хелге Лунда, ще шестеро норвежців залишаються в руках ісламістів і не відомо, чи живі вони.

Енергетичний гігант BP, який брав участь у газовому проекті "Ін-Аменас" спільно з алжирcькою Sonatrach і норвезькою Statoil, повідомив, що сотні працівників іноземних нафтових компаній були в четвер евакуйовані з Алжиру, і невдовзі за ними підуть інші.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS