"Батьківщина" скликатиме позачергову сесію Ради через Тимошенко

Останнє поновлення: Неділя, 20 січня, 2013 p., 11:51 GMT 13:51 за Києвом
Батьківщина

"Батьківщина" почне збір підписів за проведення позачергової сесії Ради 21 січня

Депутати "Батьківщини" з понеділка розпочнуть збір підписів за проведення позачергової сесії парламенту. Раніше УДАР заявив, що Рада повинна невідкладно розглянути ситуацію з "дотриманням прав політичних ув’язнених, зокрема Юлії Тимошенко і Юрія Луценка".

Як повідомив депутат парламенту, заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, рішення про підтримку ініціативи зі скликання сесії було прийнято на засіданні політради фракції 19 січня, повідомляють Клацнути "Українські новини".

Депутат зазначив, що депутати фракції зможуть почати процедуру збору підписів за проведення позачергової сесії 21 січня.

Водночас він не зміг спрогнозувати можливу дату проведення позачергової сесії. Сергій Соболєв нагадав, що після подачі підписів голові ВР Володимирові Рибаку буде потрібно ще три дні для скликання сесії.

Сергій Соболєв також розповів, що на засіданні політради обговорювалися можливі дії фракції щодо завершення Генеральною прокуратурою розслідування кримінальної справи про вбивство депутата Ради Євгена Щербаня й підозри екс-прем'єра Юлії Тимошенко в організації його вбивства.

У суботу українські агенції з посиланням на власні джерела повідомили, що опозиція планує на позачерговій сесії парламенту обговорити ситуацію яка виникала навколо Юлії Тимошенко.

Також повідомлялося, що опозиція вимагатиме створення у парламенті тимчасової слідчої комісії з розслідування справи щодо вбивства Євгена Щербаня та низки інших відомих політиків.

Розслідування завершено

18 січня генпрокурор Віктор Пшонка на прес-конференції заявив, що Генеральна прокуратура України Клацнути закінчила розслідування кримінальної справи щодо вбивства у 1996 році Євгена Щербаня і що підозрюваними в організації цього злочину є екс-прем’єр-міністри України Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко.

"Розуміючи, що в брудних порожніх справах проти Юлії Тимошенко найближчим часом поставить крапку Європейський суд з прав людини, поплічники Януковича пішли на зухвалий і брехливий відчайдушний крок"

Прес-служба ВО "Батьківщина"

Віктор Пшонка заявив, що зібрано достатньо матеріалів, які свідчать, що, перебуваючи на посаді керівника корпорації "Єдині енергетичні системи України", Юлія Тимошенко була пов'язана із перерахуванням значних коштів на рахунки осіб, які скоювали вбивство.

На думку слідства, мотивом організації Клацнути вбивства Євгена Щербаня є бізнес-конфлікт, додав пан Пшонка.

Крім того, генпрокурор зазначив, що кримінальна справа щодо вбивства Євгена Щербаня об’єднана в одне провадження зі справою про борги ЄЕСУ перед Міністерством оборони Росії.

У "Батьківщині" називають заяву генпрокурора замовною і твердять, що "влада перейшла всі межі здорового глузду і досягла дна правового нігілізму та морального падіння".

"Розуміючи, що в брудних порожніх справах проти Юлії Тимошенко найближчим часом поставить крапку Європейський суд з прав людини, поплічники Януковича пішли на зухвалий і брехливий відчайдушний крок", - ідеться у заяві "Батьківщини".

Письмове повідомлення

Як повідомляє Клацнути кореспондент ВВС Україна Світлана Дорош, багато нового від прокурора Віктора Пшонки не пролунало, адже і раніше очільники генеральної прокуратури заявляли, що мають докази про причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня, а звинувачення, як і раніше, екс-прем'єру не висунуті.

"Єдиною новиною у заяві прокурора 18 січня є те, що Юлії Тимошенко передали письмове повідомлення про підозри у скоєнні цього злочину", - додає кореспондент.

Віктор Пшонка заявив, що того ж дня слідча група побувала у Харкові, де вручила Юлії Тимошенко повідомлення про підозру у скоєнні цього злочину, який, за словами прокурора, передбачає покарання довічним ув’язненням.

У той же час, захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко у коментарі ВВС Україна заявив, що повідомлення про підозру у скоєнні злочину може передаватися лише у присутності захисника, а йому особисто не відомо, що хтось із адвокатів був присутній, коли це сталося.

Однак у Генеральній прокуратурі твердять, що відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу, повідомлення про підозру у скоєнні злочину може передаватися через інших уповноважених осіб, що і було зроблено через керівництво Качанівської виправної колонії.

Позачергова сесія

У пятниц'ю УДАР повідомила про початок збору підписів для термінового скликання Клацнути позачергової сесії парламенту.

За повідомленням партії, парламент повинен невідкладно розглянути ситуацію з дотриманням прав політичних ув’язнених, зокрема Юлії Тимошенко і Юрія Луценка та дати оцінку діям правоохоронних органів щодо депутатів від опозиції.

жінки-дупутати

Тетяна Слюз, Людмила Денисова і Олександра Кужель твердять, що їх силою витіснили з блоку лікарні

“За те, що відбулося в Харківській клінічній лікарні “Укрзалізниці”, коли жінок-депутатів силою видворили з приміщення, за те, що в громадські приймальні опозиційних депутатів вриваються бійці спецпідрозділів мають відповісти керівники правоохоронних органів країни”, - йдеться в заяві партії УДАР, оприлюдненій прес-службою.

На позачергову сесію УДАР вимагає винести звіт генпрокурора Віктора Пшонки, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та голови СБУ Олександра Якименка.

Ця заява була реакцією на події у Харківській лікарні, де перебуває Юлія Тимошенко і де трьох жінок-депутатів Ради, як вони твердять, силою витіснили із будівлі лікарні, де вони перебували дві доби на знак підтримки акції громадянської непокори, оголошеної екс-прем'єром.

Державна пенітенціарна служба заявила, що Олександру Кужель, Тетяну Слюз і Людмилу Денисову вивели з блоку ЦКЛ "Укрзалізниці" за рішенням суду.

Тим часом опозиційні молодіжні організації у понеділок проведуть акцію біля Адміністрації президента. Як повідомляє прес-служба "Батьківщини", молодь вимагатиме виконання умов проголошеної Юлією Тимошенко акції непокори, припинення політичних репресій, фальсифікації нових кримінальних справ, а також звільнення Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших політичних в’язнів.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS