Кількість жертв в Алжирі може зрости – міністр

Останнє поновлення: Неділя, 20 січня, 2013 p., 15:20 GMT 17:20 за Києвом
Алжир

Алжирські правоохоронці супроводжують звільненого норвежця Одвара Біркедала

Кількість жертв нападу бойовиків на газопереробний завод в Алжирі може збільшитися, повідомив алжирський міністр.

Під час операції алжирських військових зі звільнення заручників, яка закінчилася в суботу, за останніми даними загинуло 23 працівників підприємства.

Міністр зі зв'язків з громадськістю Алжиру Мохаммед Саїд в ефірі національного радіо заявив, що найближчим часом буде оприлюднено нову інформацію.

Громадяни Британії, Норвегії та Японії є поміж тих, чия доля досі залишається невідомою. Також пропалими без вісти залишаються двоє громадян Малайзії.

За повідомленням влади Алжиру, під час операції загинуло 32 бойовиків.

Офіційні особи також заявили, що армія почала свій напад на завод після того, як бойовики почали вбивати заручників.

За словами пана Саїда, кількість загиблих "буде, на жаль, переглянута у бік збільшення".

Він додав, що бойовики – громадяни шести різних країн – арабських, африканських і неафриканських країн.

Державна інформаційна агенція APS з посиланням на чиновника з Міністерства внутрішніх справ Алжиру повідомила про звільнення 685 алжирських робітників і 107 зі 132 іноземців, які працювали на заводі.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон і президент США Барак Обама засудили "терористів" за смерть заручників.

"Глобальна загроза"

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон повідомив, що підтверджена смерть Клацнути трьох британських громадян.

Влада Колумбії повідомила про загибель свого громадянина, який мав дозвіл на проживання в Британії і працював на BP.

22 громадян Британії, яким вдалося врятуватися під час конфлікту на газопереробному заводі в Алжирі, повернулися до Об'єднаного королівства.

Розвиток подій

  • 16 січня: озброєні бойовики напали на два автобуси, які перевозили працівників на газове родовище Ін-Аменс. У стрілянині загинув британець і алжирець
  • Бойовики захоплюють житлові приміщення газопереробного комплексу і беруть в заручники працівників заводу - алжирців та іноземців
  • 17 січня: армія Алжиру нападає на бойовиків, які намагалися вивезти деяких заручників. За повідомленням, деяким заручникам вдалося втекти, інших вбили
  • 18 січня: армія Алжиру оточує комплекс
  • 19 січня: алжирська армія починає останній штурм заводу після повідомлень про те. що бойовики вбивають заручників
  • 20 січня: Алжир повідомляє про загибель 32 бойовиків та щонайменше 23 заручників

На прес-конференції у неділю Девід Камерон заявив, що напад бойовиків на газовий комплекс в Алжирі стало "нагадуванням про терористичну загрозу".

"Це глобальна загроза, яка вимагає глобальних заходів у відповідь. Відповідати на неї доведеться роками, навіть десятиліттями, а не місяцями", - сказав британський прем'єр.

Він пообіцяв, що Великобританія зробить усе, щоб питання про боротьбу з тероризмом стало першочерговим в порядку денному світової спільноти.

Президент США Барак Обама засудив ісламістських бойовиків за смерть щонайменше 23 заручників і запропонував алжирській владі будь-яку допомогу у зв’язку з цією ситуацією.

"Ця атака є ще одним нагадуванням про загрозу, яку становить Аль-Кайда та інші екстремістські угрупування в Північній Африці", - сказав Барак Обама в суботу.

"Ми будемо продовжувати працювати в тісному контакті з усіма нашими партнерами у боротьбі зі злом тероризму в регіоні", - додав президент США.

Міністр оборони США Леон Панетта заявив, що США знайдуть Аль-Кайду, де б вона не намагалася сховатися.

"Викорінити і перемогти"

Інформацію про завершення операції проти бойовиків підтвердив прем'єр-міністр Алжиру Абдельмалеком Селлаль у телефонній розмові з британським прем'єром Девідом Камероном.

Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Камерон заявив, що не було жодних підстав для захоплення заручників.

"Наша рішучість більша, аніж будь-коли, ми готові працювати з союзниками справедливості по всьому світу, щоб викорінити і перемогти це терористичне лихо і тих, хто його заохочує", - сказав пан Камерон.

"Наша рішучість більша, аніж будь-коли, ми готові працювати з союзниками справедливості по всьому світу, щоб викорінити і перемогти це терористичне лихо і тих, хто його заохочує"

Девід Камерон, прем'єр-міністр Британії

Президент Франції Франсуа Олланд виступив на підтримку дій алжирської влади, назвавши їх "найбільш відповідними" в даній ситуації.

Влада Румунії заявила агентству France Press, що, можливо, серед убитих є громадянин їхньої країни.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив, що отримав "погані відомості" про долю захоплених в заручники японських громадян.

Газове родовище Ін-Аменас розташоване за 40 кілометрів на південний захід від міста Ін-Амен та майже за 1500 кілометрів на південний схід від столиці Алжиру.

Енергетичний гігант BP, який брав участь у газовому проекті "Ін-Аменас" спільно з алжирcькою Sonatrach і норвезькою Statoil, повідомив, що сотні працівників іноземних нафтових компаній були в четвер евакуйовані з Алжиру, і невдовзі евакуюють інших.

У заяві бойовиків зазначалося, що захоплення ними газового заводу - помста за Клацнути втручання Франції у боротьбу з ісламістськими угрупованнями у сусідній Малі.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS