В Алжирі повідомляють про загибель 37 іноземців

Останнє поновлення: Понеділок, 21 січня, 2013 p., 14:38 GMT 16:38 за Києвом
Військова вантажівка

За повідомленнями, армія почала операцію в суботу, коли бойовики почали вбивати заручників

Прем'єр-міністр Алжирузаявив, що під час облоги газопереробного заводу на сході країни загинули 37 іноземців з восьми країн.

У своїй заяві Абдельмалек Селаль також сказав, що серед бойовиків, які захопили завод біля міста Ін-Аменас, був канадець.

За останніми даними, в результаті чотириденної облоги алжирського газопереробного заводу загинули щонайменше 48 заручників.

Остаточну на даний момент цифру було встановлено після того, як виявилось, що всі 25 тіл, знайдених на території комплексу в неділю, належать заручникам – адже спочатку виникало сумніви, чи не йдеться в цьому випадку про нападників.

Оскільки досі зниклими безвісти залишаються аж 20 заручників, пошуки на газопереробному заводі в Ін-Аменасі тривають.

Повідомляється, що п’ятьох підозрюваних ісламістів з числа нападників було заарештовано в неділю.

В суботу алжирська влада заявила, що всіх 32 нападників було вбито. Мохтар Бельмохтар, якого підозрюють в організації нападу, сказав, що в акції брали участь 40 бойовиків.

Облогу було закінчено після того, як у суботу війська розгорнули напад, повідомивши, що бойовики почали вбивства іноземних заручників.

Західні лідери засудили напад на газопереробний завод, а міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан назвав його "актом війни".

Міністр енергетики Алжиру Юсеф Юсфі заявив, що завод, на якому переробляється близько десятої частини газу, що видобувається в країні, відновить свою роботу до вівторка.

Очікується, що до кінця понеділка прем’єр-міністр Алжиру Абдельмалек Селлал проведе прес-конференцію на тему нападу.

Жертви серед заручників

Юсеф Юсфі також пообіцяв посилити заходи безпеки на об’єктах енергетики країни, підкресливши, що "не може бути й мови про те, щоб віддати питання безпеки (на алжирських нафтогазових об’єктах – ред.) іноземним службам безпеки".

Розвиток подій

 • 16 січня: озброєні бойовики напали на два автобуси, які перевозили працівників на газове родовище Ін-Аменс. У стрілянині загинув британець і алжирець
 • Бойовики захоплюють житлові приміщення газопереробного комплексу і беруть в заручники працівників заводу - алжирців та іноземців
 • 17 січня: армія Алжиру нападає на бойовиків, які намагалися вивезти деяких заручників. За повідомленням, деяким заручникам вдалося втекти, інших вбили
 • 18 січня: армія Алжиру оточує комплекс
 • 19 січня: алжирська армія починає останній штурм заводу після повідомлень про те. що бойовики вбивають заручників
 • 20 січня: Алжир повідомляє про загибель 32 бойовиків та щонайменше 23 заручників
 • 21 січня: кількість загиблих заручників зросла до 48. Доля ще 20 заручників невідома

Під час візиту на завод, що постраждав від нападу, пан Юсфі заявив, що об'єкт відновить роботу протягом двох днів.

Раніше повідомлялося, що сили безпеки, які проводили огляд заводу, шукаючи залишені нападниками міни, виявили тіла 25 заручників.

Бойовики погрожували підірвати будинок, у якому вони утримували заручників, та вбити їх, кажуть офіційні джерела.

Відповідальність за напад взяв на себе Мохтар Бельмохтар, відеозвернення якого з'явилося на мавританському сайті Sahara Media.

Вважається, що його не було серед бойовиків.

Представники сайту заявили, що звернення Бельмохтара було записано ще 17 січня, у той час, коли облога бойовиків продовжувалася.

На записі Бельмохтар, заочно засуджений за вбивства, викрадення та тероризм, заявив, що готовий почати переговори з західними та алжирськими лідерами у разі, якщо операцію проти ісламістів у Малі буде зупинено.

У результаті нападу:

 • Філіппінський уряд підтвердив, що шестеро громадян цієї країни загинули, а ще четверо – зникли безвісти;
 • Троє британців загинули, і же троє вважаються зниклими безвісти;
 • Вважається загиблим Карлос Естрада, громадянин Колумбії, який проживає у Великій Британії, повідомив президент Колумбії;
 • Японії повідомила, що досі нічого не знає про долю десяти своїх громадян, хоча раніше були повідомлення про загибель дев'яти з них;
 • Міністерство закордонних справ Румунії заявило, що громадянин цієї країни помер у лікарні внаслідок тяжких поранень, отриманих під час облоги. Раніше було підтверджено смерть іншого громадянина Румунії, ще троє громадян країни було звільнено;
 • Зниклими вважаються двоє малайзійців та п’ятеро норвежців.

Криза на алжирському газопереробному заводі почалася минулої середи, коли бойовики напали на два автобуси, що перевозили іноземних робітників. В результаті інциденту загинули британець та алжирець.

Потім бойовики захопили заручників у виробничому комплексі, який швидко оточили сили алжирської армії.

Алжирські державні ЗМІ повідомили, що 685 алжирців, які працювали на заводі, звільнені. Проте досі незрозуміло, чи хтось з них був серед заручників, адже повідомлялося, що ціллю бойовиків були лише немусульмани.

У заяві, поширеній нападниками, йдеться про те, що напад на газопереробний завод став відповіддю на французьку інтервенцію проти ісламістських груп у сусідній Малі.

Тим не менше, операція французьких військ у Малі розпочалася лише минулого тижня, однак аналітики стверджують, що напад на газопереробний завод був добре спланований і потребував не лише хорошої попередньої підготовки, але й, можливо, допомоги, що надходила нападникам зсередини захопленого заводу.

Карта Алжиру

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS