Партія Меркель програє на місцевих виборах в Німеччині

Останнє поновлення: Понеділок, 21 січня, 2013 p., 08:21 GMT 10:21 за Києвом
Ангела Меркель

Спостерігачі називають поразку ХДС у другому за величиною регіоні ФРН тривожним дзвіночком для пані Меркель

Опозиція до партії Ангели Меркель з невеликим відривом перемогла на виборах у Нижній Саксонії, другій за величиною землі Німеччині.

Соціал-демократи та "зелені" отримали перевагу в один депутатський мандат над правлячою коаліцією у парламенті північно-західного регіону з населенням близько 8 млн людей.

Ці вибори розглядалися як репетиція до загальнонаціональних виборів, які відбудуться у вересні цього року.

Кореспондент ВВС у Берліні Стів Еванс каже, що поразка у Нижній Саксонії стала тривожним дзвіночком для канцлера.

Політична сила Ангели Меркель, Християнсько-демократичний союз (ХДС), програла низку регіональних виборів, проте вона сама не втрачає надії втретє поспіль стати канцлером Німеччини.

Шотландське коріння

Внаслідок недільних виборів лівоцентристи - соціал-демократи (СДПН) та Партія зелених - сумарно здобули 46,3% голосів виборців, у той час, як правоцентристська коаліція отримала 45,9% голосів.

Чинний глава уряду Нижньої Саксонії та близький соратник Ангели Меркель Девід Макалістер сподівався на переобрання внаслідок цих виборів.

Він народився в Берліні, його мати - німкеня, а батько – шотландець. Пана Макалістера вважають можливим наступником пані Меркель на посаді глави ХДС.

Результати опитувань, що проводилися напередодні виборів, показували серйозний відрив СДПН від опонентів, проте у день голосування він зменшився до критичної межі.

Глава СДПН у Нижній Саксонії Штефан Вайль перед оголошенням результатів виборів заявив, що лідерство його партії у опитуваннях доводить, що цю політичну силу сприйматимуть серйозно на вересневих загальнонаціональних виборах.

З часу переобрання пані Меркель на посаду канцлера у 2009 році ХДС зазнав поразки у кількох регіональних виборах, втративши більшість у парламенті Нижньої Саксонії та чотирьох інших федеральних земель.

Протягом останньої виборчої кампанії пані Мекрель кілька разів з’являлася на публіці з паном Макалістером, який активно наголошував на своєму шотландському корінні, наприклад, граючи на волинці у своїх передвиборчих роликах.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS